У курців є безліч приводів клацнути запальничкою: для задоволення, зняти стрес, для контролю ваги або щоб не бути білою вороною. Але всіх їх об’єднує одне: треба кидати. Усвідомити, чому ви курите — перший крок у правильному напрямку. Так до якого з 7 типів любителів покурити відноситесь ви?

Курець стрункий

Відмінні риси Вас турбує ваша вага (і ви далеко не самотні: 50% жінок, які курять і 25% чоловіків-курців вас прекрасно розуміють). На куріння вас мотивує зовнішній вигляд, що вкрай поширене серед жінок. Згідно з одним дослідженням, дівчата студентського віку хапаються за сигарету одразу після примірки купальника.

Чому потрібно кинути Хоча набір ваги після відмови від куріння досягає в середньому 4-10 фунтів, колишні курці з часом повертаються до своєї нормальної ваги.

Курець таємний

Відмінні риси Ви не можете (та й не особливо хочете) розлучатися з цією звичкою, але вам за неї, тим не менш, соромно, і тому ви вишукуєте будь-яку можливість затягнутися далеко від очей рідних і друзів. Що ж, у вас непогані однодумці: президент Обама — головний таємний курець країни. Він, як і ви, намагався кинути, але на прес-конференції 2009 року зізнався, поклавши руку на серце, що час від часу дозволяє собі викурити сигарету, звичайно ж, у відсутність дружини і дочок (і, зрозуміло, фотографів).

Чому потрібно кинути Навіть рідкісна сигарета накладає відбиток на ваше здоров’я. Згідно з дослідженням 2008 року, «безневинні» 1-2 сигарети здатні на тиждень порушити функцію артерій.

Курець бунтівний

Відмінні риси На відміну від курця таємного, курець бунтівний курить саме тому, що це шкідливо і проти правил. Ви бачите себе таким собі ковбоєм по кличці Мальборо, від якого віє «свободою». Можливо навіть, що ви завели цю шкідливу звичку ще підлітком, коли бунтівний дух майже нерозривно пов’язаний з курінням.

Чому потрібно кинути Куріння, як їзда на мотоциклі: якщо займатися цим дуже довго, то все може закінчитися травмою або смертю.

Курець нервовий

Відмінні риси Ви один з 47% курців, які запалюють цигарку в моменти стресу. Коли на роботі горять терміни або вас долає сказ після сварки, ви беретеся за пачку.

Чому потрібно кинути Вам може здаватися, що стрес пройшов після викуреної сигарети, але насправді куріння підвищує маркери стресу в організмі. Йога, медитація і дихальні техніки — більш дієві способи зняти напругу, особливо відразу після відмови від куріння.

Курець компанійський

Відмінні риси Ви палите тільки в особливих ситуаціях: на вечірках, в барах, на тусовках, в уїкенд. Ви — тютюновий еквівалент питущих за компанію. Іноді ви кидаєтеся у всі тяжкі і можете викурити цілу пачку за вихідні, але істинним курцем себе не вважаєте. Можливо, у вас навіть немає нікотинової залежності, зате є залежність від самого процесу куріння.

Чому потрібно кинути Навіть паління за компанію шкідливо для здоров’я, та й розвинути справжню залежність від нікотину — справа нехитра. У 2005 році були опубліковані результати дослідження, в ході якого вчені протягом 4 років стежили за студентами, які курили «за компанію». Кожен п’ятий з них став завзятим курцем.

Курець, який вічно кидає

Відмінні риси Ви говорите кожній сигареті, що вона остання. Ви випробували все: силу волі, жувальні гумки, пластирі, спеціальні рецептурні засоби. Ви входите в 16% курців, які, згідно з опитуванням, проведеним Інститутом громадської думки Гелапа, пробували кинути 6 і більше разів.

Чому потрібно кинути (ще раз) Ніколи не здавайтеся! Як говориться в тому ж опитуванні, деякі доходили і до 8 спроб, поки, нарешті, у них не виходило.

Затятий курець

Відмінні риси Ви один з 16% людей, які, згідно з опитуванням Інституту Геллапа, кидати ніколи не пробували. Ви любите палити або просто не уявляєте життя без сигарети.

Чому потрібно кинути Ваша звичка обходиться вам в тисячі гривень в рік, а кожна цигарка скорочує ваше життя на 11 хвилин.