Місце, де людина живе, впливає як з його психіку, а й здоров’я організму загалом. Нещодавнє дослідження показало, що ризик ішемічного інсульту на 16% нижчий у людей, які мешкають поруч із парками, скверами та іншими місцями з великим скупченням дерев. Результати наукової роботи оприлюднила Hospital del Mar Medical Research Institute.

Фахівці вивчали вплив на здоров’я людей трьох атмосферних забруднювачів, пов’язаних із дорожнім рухом. Серед них дрібні тверді частинки, двоокис азоту і сажа. Розглядалося їхнє перебування в повітрі в межах 300 метрів від житлового будинку. Під аналіз підпали також дані більш ніж 3,5 млн людей, які проживають в іспанській Каталонії. Їх вік старше 18 років і вони не стикалися з інсультом до початку дослідження.

В результаті було зроблено висновки, що чим більше забруднення, тим вищий ризик ішемічного інсульту. Це найпоширеніший тип порушення кровообігу у мозку.

Дослідники виявили, що зі збільшенням вмісту повітря кожного з трьох забруднювачів ймовірність небезпечного стану в людини збільшується на кілька відсотків. При цьому показники не залежать від інших соціально-економічних факторів, віку та куріння.

“На відміну від інших забруднювачів повітря, які мають різні джерела, двоокис азоту в основному виникає в результаті дорожнього руху. Тому якщо ми дійсно хочемо знизити численні ризики, які цей забруднювач представляє для здоров’я людей, нам необхідно вжити сміливих заходів щодо скорочення використання автомобілів” , – зазначила Кетрін Тонн, один із авторів дослідження.

Навпаки, наявність рясних зелених насаджень не далі ніж 300 метрів від будинку безпосередньо знижує ризик інсульту на 16%. Тому фахівці припускають, що переїзд у “зеленіший” район може бути одним із способів захисту від інсульту. Крім того, вважається, що вплив дерев, чагарників та іншої рослинності знижує стрес, підвищує настрій та фізичну активність.