Квашена капуста – унікальний продукт, що володіє рядом корисних властивостей. Це прекрасне джерело вітаміну С, а також відмінне блюдо для тих, хто бажає скинути вагу. Регулярне вживання квашеної капусти також допоможе уникнути серцево-судинних захворювань і хвороб шлунково-кишкового тракту.

1. Джерело вітаміну С

У багатьох вітамін С асоціюється з цитрусовими фруктами – апельсинами та лимонами. Так, дійсно, у цитрусових міститься аскорбінова кислота, але істотно менше, ніж у капусті. Так, якщо в 100 грамах лимонів міститься 40 мг вітаміну, то у квашеній капусті – до 80 мг.

Всього 300-400 г квашеної капусти забезпечить ваш організм добовою дозою вітаміну С. Це особливо актуально в осінньо-зимовий період, коли найлегше підхопити застуду та грип.

2. Квашена капуста покращує травлення

Регулярне вживання квашеної капусти благотворно позначається на процесі травлення. По-перше, у капусті міститься багато грубих волокон (клітковини), які збільшують обсяг калу, сприяючи його якнайшвидшої евакуації. По-друге, квашена капуста багата оцтовою і молочною кислотою, які благотворно впливають на процес травлення.

Крім того, у квашеній капусті міститься велика кількість мікроелементів, таких як калій, магній, залізо і цинк. Ці мікроелементи беруть активну участь у багатьох біохімічних процесах, що захищають шлунково-кишковий тракт від виразкової хвороби.

Квашена капуста

3. Користь для серця

Регулярне вживання квашеної капусти вбереже вас від серцево-судинних захворювань. Так, відомо, що квашена капуста сприяє нормалізації рівня цукру та обміну холестерину. Вона незамінна для людей, страждаючих цукровим діабетом. Таким чином, квашена капуста сприяє усуненню холестеринових бляшок в судинах, тим самим запобігаючи розвиток серцево-судинних захворювань.

4. Квашена капуста для стрункої фігури

Для тих, хто стежить за своєю фігурою, квашена капуста може стати незамінним блюдом. Так, у 100 грамах продукту міститься всього 27 кілокалорій. Більш того, для перетравлення квашеної капусти необхідно куди більше енергії. Таким чином, чим більше квашеної капусти ви з’їсте, тим більше калорій витратите. Нарівні з селерою, квашена капуста лідирує у списку продуктів з так званої негативною калорійністю.

5. Квашена капуста для поліпшення апетиту

Квашена капуста буде корисною не тільки спраглим схуднути, але і тим, у кого поганий апетит. У квашеній капусті містяться біологічно активні речовини, які посилюють апетит і покращують обмін речовин. Для цих цілей лікарі рекомендують з’їдати цей продукт вранці, натщесерце. Це посилить секрецію шлункового соку.

6. Квашена капуста для засвоєння білка

У квашеній капусті міститься велика кількість вітамінів групи В. Ці вітаміни беруть участь у засвоєнні білків та амінокислот, а також необхідні для нормальної діяльності нервової системи.

Оскільки квашена капуста покращує засвоєння білка, то її добре подавати разом з м’ясом або рибою.

Квашена капуста

7. Цілющий розсіл квашеної капусти

Унікальними корисними властивостями володіє розсіл від квашеної капусти. Це по-справжньому незамінний засіб при похміллі або токсикозі. Також розсіл від квашеної капусти допоможе вам скинути зайву вагу. В розсолі містяться речовини, які не дозволяють вуглеводам перетворюватися в жир, що сприяє схудненню.

Автор: Аркадій Галанін
Джерело: Likar.info