З підвищенням температури тіла стикався кожен, хто хворів вірусними та іншими інфекціями, але є хвороби, здатні провокувати зниження температури тіла. Подібне явище найчастіше залишається непоміченим. Людина може списати легке нездужання і слабкість на втому і не звертатися до лікаря, а між тим ця ознака не можна залишати без уваги, адже вона може вказувати на розвиток патології, що вимагає обов’язкового лікування.

Анемія або зниження рівня гемоглобіну в крові

Зниження рівня гемоглобіну в крові завжди звертає на себе увагу лікарів, так як може бути симптомом серйозного захворювання. Будь-які зміни якісного складу крові призводять до кисневого голодування тканин і супутніх цьому процесу наслідків — слабкості, запаморочення, підвищеної стомлюваності, головного болю, зниження температури тіла та ін. Необхідно з’ясувати, чим викликана анемія, та вжити заходів щодо її усунення. Найчастіше для підвищення рівня гемоглобіну використовують препарати заліза, вітамін В12. Велике значення лікарі надають повноцінному харчуванню, багатого білком, залізом і вітамінами.

Гіпоглікемія

При цьому патологічному стані кров також змінює свій якісний склад — в ній знижується кількість глюкози. Воно небезпечне тим, що людина може впасти в гіпоглікемічну кому, якщо їй вчасно не надати допомогу. З гіпоглікемією нерідко стикаються люди, що страждають цукровим діабетом, тому не варто залишати без уваги цю небезпечну ознаку, хоча вона характерна і для інших серйозних неполадок у роботі організму. Зокрема, гіпоглікемія може вказувати на печінкову і ниркову недостатність, виснаження, зневоднення та ін. Якщо людина впевненв, що її погане самопочуття не пов’язане з хворобами, їй варто переглянути свій спосіб життя, харчування і звички, адже гіпоглікемія може бути наслідком великих фізичних навантажень або зловживання алкоголем.

Гіпотонія як ще одна причина зниження температури тіла

Розрізняють гостру і хронічну артеріальну гіпотензію. Перша завжди пов’язана із зовнішнім впливом чи є ускладненням якої-небудь хвороби. Хронічна гіпотонія, як правило, дістається людині у спадок, і вона з народження живе з тиском, що не перевищує 90/60 мм рт.ст. Всупереч усталеним стереотипам, гіпотоніки потребують медичної допомоги не менше, ніж гіпертоніки. І нехай вони не ризикують зіткнутися з інфарктом або інсультом, знижений тиск крові погіршує якість їх життя не менше. Вони страждають від постійних головних болів, слабкості, апатії, сонливості. Їм в буквальному сенсі слова доводиться примушувати себе, і своє тіло працювати, виконувати щоденні побутові справи.

Гіпотиреоз

Ще одна причина зниження температури тіла. Дане захворювання пов’язане з порушенням вироблення гормонів щитовидної залози, а саме цей орган разом з гіпоталамусом здійснює контроль за тепловим станом організму. Діагноз «гіпотиреоз» дуже часто ставлять із запізненням, списуючи його симптоми на перевтому, стреси, важкий графік роботи, вагітність або різні захворювання. До основних клінічних проявів відносять млявість, повільність, підвищену стомлюваність, зниження пам’яті, погіршення стану шкіри, нігтів і волосся. Лікування гіпотиреозу передбачає прийом тиреоїдних гормонів, відмовлятися від яких ні в якому разі не можна, так як це може призвести до тяжкого, часом смертельного ускладнення — мікседематозної коми.

Хвороба Аддісона

Недуга названа так на честь британського терапевта, який вперше описав цей патологічний стан. Розвивається з різних причин, але частіше всього вона пов’язана з аутоімунним руйнуванням кори надниркових залоз, викликаним генними мутаціями. При хворобі Аддісона в кров надходить значно менша кількість гормонів кортизолу та альдостерону, ніж це необхідно. А вся справа в порушенні роботи наднирників, їх недостатності кори. Хвороба дуже підступна, бо як розвивається протягом тривалого періоду часу, викликаючи симптоми, на які багато хто не звертають уваги. До них відносять хронічну втому, втрату апетиту, слабкість, зниження артеріального тиску та рівня глюкози в крові. Дуже рідко ознаки недуги розвиваються в короткий термін. Лікування полягає в прийомі глюкокортикоїдів.

Дефіцит вітаміну С

Вітамін С

Гіповітаміноз є досить рідкісним явищем, адже сьогодні велика частина жителів розвинених країн має можливість харчуватися раціонально і різноманітно, отримуючи всі необхідні речовини і нутрієнти з їжею. Проте не варто виключати можливого дефіциту в організмі аскорбінової кислоти при тривалому зниженні температури. На авітаміноз вказує все та ж млявість і швидка стомлюваність. Тіло ніби не слухається сигналів мозку, м’яза тремтять і насилу виконують звичні дії. Людина може помітити, що рани і подряпини на його тілі гояться повільніше, ніж раніше. Можуть турбувати ревматоїдні болі в ногах і крижах, кровоточивість ясен, крововиливи у вигляді темно-червоних плям.

Синдром хронічної втоми

Хвороба XXI століття, характерна для жителів розвинених країн. Швидкий темп життя, постійний вплив стресу, хронічний недосип — всі ці фактори провокують розвиток депресії, апатії, дратівливості, агресії. У людини знижується пам’ять і здатність до концентрації, вона відчуває себе втомленою і розбитою, а її схильність до інфекційних та алергічних реакцій зростає. Діагноз ставлять тільки при більш ніж піврічній хронічній перевтомі з проявом як мінімум 4 характерних симптомів.

В розвитку синдрому хронічної втоми велике значення надають способу життя людини, її харчування, стану природного середовища. Корекція цих факторів є невід’ємною частиною терапії цієї недуги. Пацієнту рекомендується нормалізувати режим праці і відпочинку, налагодити харчування, зайнятися спортом. При необхідності лікар може прийняти рішення про додатковий прийом вітамінно-мінерального комплексу, збагаченої L-карнітином, вітамінами групи В і магнієм.

До хвороб, здатних провокувати зниження температури тіла, відносять і пухлини мозку, променеву хворобу, кровотечу, інтоксикацію, виснаження та ін. Гіпотермія, викликана переохолодженням — ще одна характерна причина подібного явища. У будь-якому випадку варто загострити свою увагу на тривалому стійкому зниженні температури тіла і обов’язково проконсультуватися з цього приводу з фахівцем.

Джерело: medaboutme