ГоловнаНовини Здоров'я7 жіночих проблем, якими страждають чоловіки

7 жіночих проблем, якими страждають чоловіки

Деякі захворювання і порушення є, в більшості випадків, суто жіночими проблемами. І жінки знають, які симптоми не можна упускати з виду. Справа йде складніше, коли ці захворювання вражають чоловіків, які нічого не підозрюють.

Чоловік

Рак грудей

Вкрай рідко, але рак грудей зустрічається у чоловіків. Симптоми раку грудей у чоловіків схожі з симптомами у жінок: ущільнення або набрякання в ділянці грудей, виворіт соска, кровотеча з соска і збільшення грудей. Часто чоловіки не надають цим симптомам великого значення, не припускаючи, що у них може розвинутися рак грудей. Однак при наявності таких симптомів необхідно звернутися до лікаря, і чим раніше — тим краще. Лікування раку грудей у чоловіків і жінок однаково на кожній стадії. Як і жінки, чоловіки можуть зменшити свій ризик розвитку раку грудей, дотримуючись здорової дієти і регулярно займаючись фізичними вправами.

Остеопороз

Остеопороз — витончення кісткової тканини, що робить кістки крихкими і схильними до переломів — зазвичай спостерігається у жінок в період постменопаузи. Помітними симптомами остеопороз не володіє, і виявити його може тільки спеціальний діагностичний тест. Лікування остеопорозу у чоловіків однакове з лікуванням у жінок і включає такі медикаменти, як бісфосфонати, деносумаб і терипаратид. Для запобігання остеопорозу потрібно щодня підтримувати прийом необхідної кількості кальцію і вітаміну D: 1000 мг кальцію до 70 років і 1200 мг після. Силові вправи відіграють важливу роль у профілактиці остеопорозу.

Читайте також:  Названо найнебезпечніші продукти для людей з гіпертонією
Вовчак

У 90% випадків вовчаком страждають жінки. Однак чоловіки в будь-якому віці можуть захворіти цим хронічним і часто інвалідизуючим аутоімунним захворюванням. І чоловіки, і жінки стикаються з однаковими симптомами: втомою, болем у суглобах, проблемами з пам’яттю і шкірним висипом. Лікарі рідко підозрюють вовчак у чоловіків навіть при наявності цих симптомів, і поки не існує спеціалізованого тесту на виявлення цього захворювання. Тому не ігноруйте ці симптоми, навіть якщо ви чоловік.

Розлади харчування

Жінки в 2 рази частіше страждають від розладів харчування, але ці порушення зустрічаються і у чоловіків. Жінки, як правило, більше уваги приділяють своїй зовнішності, але до порушення живлення чоловіків може підштовхнути депресія і почуття самотності. Від мегарексії нерідко страждають культуристи, які прагнуть до максимального нарощування м’язів. Через «жіночу» репутацію цих небезпечних порушень, чоловіки рідко звертаються за допомогою до фахівців, однак лише правильно підібране лікування і психологічна терапія здатні допомогти чоловікам при розладах харчування.

Читайте також:  Названі 10 продуктів для швидкого виведення нікотину з організму
Папіломавірус людини

Найпоширенішим захворюванням, що передається статевим шляхом, є вірус папіломи людини, який може вражати не тільки жінок. У жінок це захворювання виявляється через цервікальний мазок, а ось у чоловіків такої опції немає. Більшість носіїв цього вірусу не виявляють симптоми, тому заразити партнера при відсутності належних засобів захисту досить просто. На відміну від жінок, у чоловіків ризик зараження вірусом папіломи людини збільшується з віком. У більшості випадків захворювання проходить саме по собі і не викликає проблем, однак на цьому ґрунті можуть з’явитися гострокінцеві бородавки в області статевих органів. У рідкісних випадках вірус папіломи людини може привести до розвитку раку голови, шиї або пеніса. Повідомте лікаря, якщо у вас з’явилися ущільнення, нарости або бородавки в районі геніталій, в порожнині рота або горла.

Читайте також:  Німецькі фахівці пояснили, чи можна пити повторно закип'ячену воду
Мігрень

Мігрень вражає жінок в 3 рази частіше, ніж чоловіків, але і останніх вона не щадить, викликаючи гострі головні болі, блювоту і чутливість до світла. Щоб уникнути нападу мігрені, необхідно виявити фактори, які її ініціюють. Виснажливі вправи і спиртні напої — поширені винуватці мігрені у чоловіків.

Ревматоїдний артрит

Жінки страждають від ревматоїдного артриту в 2-3 рази частіше за чоловіків, але вражає він і останніх. Прояви та лікування цієї хвороби не залежить від статі. Ризик ревматоїдного артриту у чоловіків підвищується на тлі низького рівня тестостерону, куріння також є істотним чинником ризику.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News