Багато жінок виснажують себе дієтами, фізичними вправами, чаями для схуднення, відмовляються від мучного і солодкого, а вага стоїть на місці чи, навпаки, зростає. Багато дієтичних продуктів маскуються під низькокалорійні і суперкорисні, в той час як насправді грають проти вас.

До таких псевдодієтичних продуктів можна віднести:

Хлібці

Всі чули про те, які вони корисні для фігури. При цьому мало хто заглядає на зворотний бік упаковки, щоб почитати їх калорійність, склад. І даремно. Адже «фітнес-хлібці» деяких виробників по енергетичній цінності нічим не відрізняються від буханки білого хліба. У складі такого продукту в жодному разі не повинно бути дріжджів, пшеничного борошна і маргарину.

Гіркий шоколад

Якісний чорний шоколад повинен містити від 70% какао. Чим менше у складі цього інгредієнта, тим менше користі фігурі принесе гіркий шоколад.

Фреш

Свіжовичавлений сік, звичайно, корисніше пакетованого. Однак за порадами дієтологів краще з’їсти цілий фрукт, запивши його водою, так як «здорова порція апельсинового соку — приблизно стільки, скільки ви можете вичавити з одного апельсина», зазначає дієтолог Ліза Девіс. Якщо ж той самий апельсин з’їсти цілком, організм отримає більше вітамінів, мінералів і цінних волокон.

Йогурти та молочні продукти

Виявляється, йогурти тривалого зберігання абсолютно марні для фігури. Більш того, зміст великої кількості цукру, ароматизаторів і барвників може бути шкідливо для здоров’я. Піклуючись про фігуру, слід вибирати натуральну молочну продукцію. Не варто забувати і про так звані «прихованиі жири» (жирність або іншого молочного продукту).

Мультизерновий хліб

Вибираючи «дієтичний» хліб не варто нехтувати його складом. Навіть якщо він щільно наповнений різними насінням, наявність борошна вищого сорту перекреслить всю його корисність.

Червоне м’ясо

Основа правильного харчування – шматок червоного м’яса з порцією овочів. Однак не полінуйтеся приготувати м’ясо самостійно, виключаючи при цьому жирні ділянки. А стейки червоного м’яса, що продаються в закладах громадського харчування, не мають нічого спільного з корисною, а тим більше дієтичною їжею.

Ананас

Дієтична цінність ананаса полягає в його кількості. Фрукт і справді низькокалорійний. Однак стиглий ананас досить важкий, тому не ризикуйте «нагнати» калорії кількістю з’їдених шматочків. Крім цього, ананас містить фермент бромелайн, здатний розщеплювати білок, а не жири і вуглеводи.

Суші і роли

До дієтичних відносять тільки сашими і роли з огірком. Хоча, якщо враховувати наявність рису в продукті, його дієта викликає великі сумніви.

Супи з пакетиків

Нічого корисного в «сухому» супі немає – одна порція містить половину добової норми натрію хлориду. Те ж саме стосується і вермішелі швидкого приготування.

Зелений чай у пляшках

Нічого корисного і дієтичного в напоях, що обіцяють «підтримання життєвого тонусу» немає. Склад такого чаю все скаже сам за себе.

Природно, нечасте вживання якогось з перелічених продуктів до повноти не призведе. Однак не варто переходити на регулярність. Не лінуйтеся уважно читати склад продукту, його енергетичну цінність, щоб продукт дійсно приносив користь вашому здоров’ю й фігурі.

Джерело: Likar.info