Вживання строго певної кількості фруктів і овочів щодня дозволить прожити максимально довго. До такого висновку прийшли вчені з США.

Дослідники з Гарвардської школи охорони здоров’я довели, що споживання двох порцій фруктів і трьох порцій овочів щодня пов’язане з більш низьким рівнем смертності і максимальною тривалістю життя.

А якщо збільшити кількість фруктів і овочів в раціоні, то це не призведе до якихось додаткових переваг. Так що вчені США розрахували оптимальне дозування корисних для нашого здоров’я продуктів харчування, які дозволяють запобігати серйозні хронічні захворювання.

Але далеко не всі фрукти і овочі однаково корисні в цьому плані. Зокрема, особливу увагу потрібно приділяти зеленим листовим овочам, включаючи шпинат, різні види капусти і салат. Корисні овочі з бета-каротином і цитрусові, а також ягоди.

Читайте також:  13 симптомів, які можуть сигналізувати про рак

При цьому овочі з високим вмістом крохмалю на зразок картоплі, кукурудзи та гороху, а також фруктові соки не знижували в ході дослідження ризик смерті або хронічних захворювань. Сьогодні американська кардіологічна асоціація рекомендує 4 порції фруктів і 5 порцій овочів в день.

Для проведення досліджень вчені з Гарварду спостерігали більш ніж за 100 000 дорослих жінок і чоловіків. Період спостереження склав 30 років з 1984 по 2014 роки.

Всі добровольці проходили через анкети, в яких розповідали про частоту прийому їжі та її склад. Анкетування проводилося кожні два-чотири роки, пише cnbc.com.