Експерти назвали 7 змін, які потрібно зробити в повсякденній рутині для того, щоб ночами добре висипатися. Від якості сну залежать багато аспектів здоров’я, починаючи від нормальної роботи імунітету і закінчуючи здоровою молодою шкірою.

Приймайте їжу протягом 30 хвилин після пробудження. Сніданок особливо важливий, якщо ви прокидаєтеся і ваша нервова система знаходиться в режимі виживання. Навіть помірний сніданок на кшталт 8 горіхів мигдалю і двох слив може бути достатнім для нормального запуску метаболізму і стабілізації рівня цукру в крові. Не дозволяйте організму переходити в режим виживання, приймайте їжу протягом півгодини після пробудження.

Ніякого кофеїну після 3 години дня. Кофеїн повторює ефект адреналіну. він зберігає бадьорість і підтримує режим виживання, який вимикає периферичну нервову систему і сон. Саме тому після кави ми не можемо заснути.

Читайте також:  Про що сигналізує хрускіт у шиї

Технологічні перерви кожні 90 хвилин. Через кожні півтори години відволікайтеся від сучасних засобів технологій, включаючи комп’ютер, смартфони і телевізори. Це допоможе заспокоїти нервову систему і підготувати її до переходу в стан сну.

Вставайте з крісла щогодини. Фізичні рухи допомагають нам виробляти хімічну речовину аденозин, яка стимулює сонливість і забезпечує вироблення мелатоніну. Якщо ви не рухаєтеся, то сонливість може і не наступити. А чим більше рухів робите, тим це корисніше.

Отключайтесь від роботи до відходу до сну. Якою роботою ви не займалися у вечірній час, краще звільнити свідомість від усіх тривожних думок і налаштувати на режим відпочинку.

Читайте також:  5 симптомів дефіциту вітамінів, які можна прийняти за деменцію

Приберіть годинник. Якщо поруч з ліжком стоїть годинник, то прокидаючись ночами, ви починаєте болісно підраховувати, скільки вам ще залишилося до того, як пролунає дзвінок будильника. Нехай це питання не буде приводом для стресу і тривоги, і після пробудження вночі ви зможете спокійно засинати.

Створіть безпечну зону. Пам’ятайте про поради традиційної китайської медицини – за кілька годин до відходу до сну краще всього знизити тиск стресу, зменшити показники адреналіну, відновити баланс імунної системи і підготувати організм до сну. Слід починати це робити в період від 9 до 9:30 вечора. Відмовтеся від використання технологій, перегляду новин. Почитайте що-небудь розслабляюче, якщо можливо, не підтримуйте стресових діалогів.

Читайте також:  Чому темніє в очах при підйомі з дивана