Кава корисна і захищає серце, йдеться в одному дослідженні. Кава вимиває кальцій з організму і збільшує ризик серцевого нападу, йдеться в іншому. Після огляду останніх досліджень вчені розповіли про шкідливі і корисні властивості кави.

Чому кава може бути шкідливою. На порталі Focus Online німецькі фахівці нагадали, що кофеїн – це отрута, яку кавова рослина використовує для боротьби зі шкідниками. Як і у випадку з будь-якою отрутою, кофеїн може викликати інтоксикацію і небажані реакції організму.

Засвоєння кофеїну організмом – це питання індивідуальних особливостей: люди розщеплюють його з різною швидкістю. Будь-хто, хто повільно розщеплює кофеїн, не повинен пити більше двох чашок кави – в іншому випадку ризик серцевого нападу зростає, це показало дослідження вчених з Університету Торонто.

Читайте також:  Названо продукти , які активують очищення організму від токсинів

Крім того, кава може сприяти втраті кісткової маси: той, хто п’є багато кави, виділяє більше кальцію, який виводиться з сечею. Таким чином кава може сприяти остеопорозу.

Корисні властивості кави. Кофеїн звужує судини, при цьому збільшується частота серцевих скорочень і організм оптимально забезпечується кров’ю. В результаті ми відчуваємо себе бадьоріше: можемо краще концентруватися, працювати фізично і швидше реагувати.

При цьому кава не збільшує ризик серцевих захворювань або аритмії. Навпаки, дослідження, проведене Німецьким інститутом досліджень в області харчування, в якому взяли участь 42 000 чоловік, показало, що підвищується частота серцевих скорочень при вживанні кави є хорошим тренуванням для серцевого м’яза.

Читайте також:  Як пережити магнітну бурю

Також є підстави вважати, що кава знижує ризик розвитку діабету 2 типу. За даними досліджень, регулярне вживання понад 600 мілілітрів кави дозволяє знизити ризик даного захворювання на 23 відсотки.

Тим, у кого є астма, теж буває корисним випити чашку кави: кофеїн може полегшувати дихальні шляху протягом двох-чотирьох годин.

«Висновок: кава в міру дозволена. Однак ніхто не повинен пити більше чотирьох чашок в день», – резюмували експерти.

Джерело: МедікФорум