Гінекомастія є неприємною реальністю або навіть кошмаром для сотень тисяч чоловіків. Експерти назвали 5 найбільш очевидних способів позбавлення від небажаного жиру в області грудей.

1. Займіться своєю дієтою. Тканина у грудях переважно складається з ліпідів або жиру, тому скорочення вмісту жиру в раціоні допоможе зменшити розмір чоловічих грудей. Краще слідувати різноманітним дієтам, які містять свіжі фрукти і овочі, рибу і пісне м’ясо, а також складні вуглеводи начебто вівса, бобів і квасолі.

2. Скоротіть кількість алкоголю. Спиртні напої не тільки шкідливі для талії з-за високого вмісту калорій, вони ще і впливають на утворення гінекомастії. Дослідження показують, що прийом алкоголю пригнічує вироблення тестостерону, а гінекомастія зазначається у представників сильної статі з низьким рівнем цього гормону.

3. Займіться спортом. Хоча гінекомастії є медичним розладом, часом вона також супроводжується великою масою тіла. Якщо ви раніше не займалися спортом, то почніть з низькоінтенсивних навантажень начебто плавання. Потім можна потихеньку посилювати ефективність тренувань і націлюватися на тулуб і груди. Вправи на м’язи грудей в деяких випадках можуть допомогти.

4. Ліпосакція. Це найбільш екстремальний захід, але якщо дієти і фітнес вам не допомагають, то слід звернутися до допомоги пластичних хірургів. Під час ліпосакції вони видаляють надлишкові скупчення жиру з організму за допомогою спеціального обладнання.

5. Мастектомія. Ну а ця операція призначена для тих, хто хоче назавжди забути про гінекомастію. Проте операцію проводять тільки в самих крайніх випадках, зате ефект є майже стовідсотковим.

Джерело: МедікФорум