Звичка споживати їжу в пізній час збільшує ризик діабету другого типу і ожиріння. Травна система менш ефективно працює ночами.

Десятиліттями нам говорять про те, що калорії це калорії, і для схуднення нам потрібно спалювати їх більше, ніж поглинати. Виявляється, має значення не тільки калорійність їжі, але і час її поглинання. Це пов’язано з циркадними ритмами – 24-годинним циклом сну і пробудження, який керує багатьма процесами, включаючи і активність імунної системи. Циркадні ритми готують організм і до того, коли в нього надійде їжа. Вони допомагають органам і тканинам перемикатися з виконання одного завдання на інше і відпочивати в періоди найменшої активності.

Читайте також:  Пізній час прийому їжі не впливає на вагу людини: вчені

Травна система – не виняток. Ночами ми виробляємо менше слини, шлунок випускає менше соків, скорочується інтенсивність скорочень кишечника, за рахунок яких їжа рухається до виходу з тіла. У темний час ми менш чутливі до гормону інсуліну, що зв’язує глюкозу і забирає її з кровотоку, щоб вона потрапляла в клітини і живила їх. Протягом всієї історії людина харчувалася в світлий час, а ночами спала. Тому організм ефективніше розщеплює їжу протягом дня. Все змінилося з винаходом електричного світла.

Нещодавно вчені Американської кардіологічної асоціації довели, що чим більше жінка їсть після 6 вечора, тим гірше здоров’я серця. А якщо обмежувати час прийому їжі, можна звернути назад навіть розвиток діабету другого типу. У людей, які споживають вечерю за годину до сну контроль цукру в крові знижується. Якщо люди вживають більше половини добових калорій у другій половині дня, то важать на 25% більше тих, хто основні прийоми їжі переніс на світлий час доби, як повідомляє The Daily Mail.

Читайте також:  Як може нашкодити організму прийом вітаміну С: пояснює лікар