Цим питанням задаються всі: і самі жінки, і, звичайно, чоловіки. І все-таки розумна жінка – це подарунок чи покарання?

Як би не намагалися місцеві (мається на увазі українські феміністки) змінити ставлення до української жінки навряд чи їм це вдасться зробити в короткі терміни – ми живемо в патріархальному суспільстві і ця система взаємин між статями складалася не одну сотню років.

Безумовно, зміни в суспільстві на гендерному рівні відбуваються і вони вже помітні неозброєним оком, але знадобиться ще дуже багато часу, щоб права чоловіків і жінок стали по-справжньому рівними, а розумна жінка отримала щире визнання. Напевно, тільки в цьому випадку риторичне питання «розумна жінка – це подарунок або покарання» буде в нашому суспільстві знято з порядку денного назавжди.

Хто зверху?

На жаль, ми часто впадаємо в крайнощі і намагаємося з’ясувати хто головніший, хто розумніший і тд. І нерідко забуваємо при цьому, що життя таке різноманітне і багатогранне, що місця і можливостей для самоствердження і самовираження вистачить всім: і чоловікам, і жінкам.

Розумній людині (неважливо хто ти) важливо, насамперед, знайти свою нішу і спробувати відбутися у вибраній справі. Якщо це відбувається і професійна діяльність приносить задоволення, хороший дохід, а в ідеалі і визнання, то в переважній більшості випадків жінці вже не потрібно щось доводити ні собі, ні чоловікам на гендерному рівні. Крім того професійна спроможність і самодостатність найчастіше «притягають» на її орбіту таких же розумних і успішних чоловіків, як мовиться, подібне до подібного. А основа таких взаємин – це рівність. Тобто, питання розумна жінка – це подарунок або покарання в таких відносинах не може мати місця в принципі.

Вже заміж не в терпець

Дуже часто дівчатам так хочеться скоріше вийти заміж (що поробиш це частина життєвої програми і для більшості людей дійсно важливо її реалізувати), що вони йдуть за першим, хто покличе, а потім часто шкодують про це, оскільки «перший зустрічний» нерідко може не дотягувати до рівня дівчини. Йому б кого простіше, а тут вона вся така із себе розумна. І ось починаються проблеми, які наростають як сніжний ком і з часом призводять до розлучення. До речі, ви, звичайно, знаєте про те, що в більшості випадків жінки набагато сильніше прагнуть створити сім’ю, ніж чоловіки, але і вони ж частіше стають ініціаторами розлучення, в той час як чоловіки тримаються до останнього.

Тому перш ніж виходити заміж постарайтеся відключити архетипи, страхи, емоції і включити розум – ви ж все-таки розумна. Запитайте себе: «Чи буде вам комфортно разом? Про що ви будете говорити довгими зимовими вечорами? Чи є у вас спільні інтереси? Друзі? Як йдуть справи з вашими темпераментами? » Придумайте та інші питання з цієї ж опери і, головне, чесно дайте відповіді на них. Зараз, перед порогом ЗАГСУ, поки не пізно.

Зона відповідальності

Якщо пара на старті взаємин чітко розподіляє обов’язки, то розумна жінка стає для такої сім’ї подарунком. Наведемо банальний приклад. Вона відповідальна за харчування в сім’ї. Не смійтеся – це дуже серйозна справа, що вимагає постійної уваги, адже їмо ми три рази на день, причому, раціон у всіх членів повинен бути повноцінним, різноманітним і враховувати кулінарні уподобання всіх і кожного. До того ж продукти потрібно постійно закуповувати, придумувати нові страви і стежити за тим, щоб всі члени сім’ї регулярно все це їли, а інакше гастрит.

Як вчинить розумна жінка? Вона втягне в процес і інших членів сім’ї, але буде керувати цими діями як мудрий режисер, а не як нервова тітка, вічно бубнящя «як мені все це набридло, ти навіть кетчуп не в змозі сам купити, все потрібно робити самій». Під таке бубніння, чесно кажучи, і кусок в горло не полізе. І що ж ми маємо? У першому випадку (якщо це розумна жінка-режисер), то вона стає подарунком для своєї родини, а якщо вона прагне до повного домінування і не вміє делегувати обов’язки (він же дурень, де йому кетчуп правильний вибрати), то перетворюється на засмикану, злу тітку – стає істинним покаранням для всіх.

Звідси ще одна порада: не варто прагнути бути завжди зверху. Чого б це не стосувалося. Надайте можливість своєму чоловікові та іншим членам сім’ї проявляти ініціативу, але направляйте їх при цьому. Будьте режисером у своїй родині, а не мулом, який тягне все і всіх.

Розум і мудрість – синоніми?

На жаль, не завжди. І таких прикладів мільйони. Дівчинка вчилася в школі посередньо, до інституту не дотягнула, освоїла якусь рядову спеціальність, а паралельно вийшла заміж. І стала хорошою, мудрою дружиною. Тієї, яка вміє направляти свого обранця, допоможе у важку хвилину, не буде насміхатися над його слабкостями і недоліками і виносити сміття з хати.

Хтось назве це обивательською позицією, а ми скажемо так: щоб виростити міцну сім’ю, яка не розвалиться при першому подиху вітру – потрібно бути мудрою жінкою. І таким на вигляд «рядовим міщанкам», як показує практика, це вдається набагато частіше, ніж розумницям з купою корисних дипломів і величезними амбіціями.

Тому, дорогі розумниці, то, ким ви станете – подарунком або покаранням – залежить від вас. Вибирайте.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПСИХОЛОГІЯ СУПЕРЕЧКИ: ЧОМУ СПЕРЕЧАЮТЬСЯ ЛЮДИ

СЕКРЕТИ ВПЛИВУ: МОТИВАЦІЯ І МАНІПУЛЮВАННЯ