Знову з’їли півкіло черешні і не помітили? Розповідаємо, чому це варто робити частіше!

Літо-той самий час року, коли можна практично без зусиль перейти на найкориснішу дієту: овочі, фрукти, ягоди доступні і різноманітні, а через теплу погоду ні смажених продуктів, ні жирних, ні тим більше занадто солодких не хочеться зовсім. Розповідаємо, чим корисні для нашого здоров’я найулюбленіші літні ласощі – і радимо не стримувати себе!

Черешня

У ягодах вишні та черешні особливо багато антоціанів-флавоноїдів, що володіють антиоксидантною і протизапальною дією, які допомагають знизити ризик хронічних захворювань. Так що їжте солодкі темні ягоди кожен день – стільки, скільки вам захочеться.

Читайте також:  Чотири властивості бананів роблять їх особливо корисними

Помідори

Лікопін, корисна речовина, якого особливо багато в помідорах, допомагає боротися з хворобами і зменшує ризик розвитку раку і серцевих захворювань. Але важливо пам’ятати, що лікопін — це жиророзчинна речовина, і тому найкраще їсти помідори з рослинною олією.

Кавуни

По-перше, в кавунах багато води, якої так не вистачає влітку нашому тілу. А, по-друге, в цих гігантських солодких ягодах багато лікопіну і калію — елементу, необхідного для здоров’я серця.

Чорниця і лохина

Дикі лісові ягоди, особливо чорного кольору, багаті корисними антиоксидантами, які дуже корисні для всіх систем нашого організму. Крім того, в чорниці багато антоціанінів, здатних істотно знизити ризик розвитку деяких форм раку.

Читайте також:  П'ять причин їсти огірки кожен день

Зелений чай

Прекрасний спосіб освіжитися в літню спеку-стакан холодного зеленого чаю з м’ятою або лимоном. Крім корисних речовин, що захищають здоров’я нашого серця, в зеленому чаї міститься багато антиоксидантів, що захищають клітини від небезпечного впливу вільних радикалів і тим самим уповільнюють їх старіння.

Сливи

У цих фруктах особливого багато калію і вітаміну К, які дуже корисні для здоров’я кісток. Деякі дослідження навіть підтвердили прямий зв’язок між регулярним вживанням слив і зниженням ризику втрати кісткової маси.

Рукола

Ще один річний інгредієнт, дуже корисний для жіночого здоров’я – це рукола. Ця темно-зелена травичка багата вітаміном К, який здатний знизити ризик розвитку остеопорозу і захистити кістки від руйнування.

Читайте також:  Зістарять раніше часу: 8 звичок, які псують шкіру

Гриби

Всього 100 грам грибів містять достатньо вітаміну D, щоб покрити добову потребу. Так що додавайте їх до своїх страв або готуйте в якості самостійної трапези.