В нашому побуті існують джерела хімікатів, які руйнівно впливають на ендокринну систему. Наслідком цього стають постійна втома, зайва вага, діабет, хвороби щитовидної залози, сексуальна дисфункція, гормональні розлади, безплідність.

Стан ендокринної системи впливає на наше загальне самопочуття, настрій і зовнішній вигляд. Її порушення сприяють розвитку ожиріння і діабету, хвороб щитовидної залози, сексуальної дисфункції, гормональних розладів.

Предмети особистої гігієни. Різні шампуні, кондиціонери, зволожуючі засоби та інші предмети особистої гігієни часто містять фталати. У випробуваннях з тваринами ці хімічні речовини проявили здатність руйнувати ендокринну систему і викликати рак яєчок, деформації статевих органів, низьку чисельність сперматозоїдів і безпліддя у ряду видів.

Питна вода. Вода, що надходить до нас з міських комунікацій, може містити атразин, миш’як і перхлорат – всі ці речовини здатні підірвати ендокринну систему. Вживати воду з-під крана слід тільки після того, як вона буде відфільтрована.

Консервовані продукти. Консерви є джерелом бісфенолу А – хімікату, чий згубний вплив на ендокринну систему науці вже добре відомий. З бісфенолом а пов’язують цілий ряд проблем зі здоров’ям-особливо у вагітних жінок, плода при внутрішньоутробному розвитку, маленьких дітей.

Овочі та фрукти. На жаль, але сільгосппродукція в наші дні є багатим джерелом пестицидів, гербіцидів і хімікатів, що потрапляють на поля у вигляді промислових стоків. Дані речовини також можуть провокувати ендокринні порушення.

М’ясо тварин і птахів, вирощуваних в умовах обмеженого вмісту. Продукція тваринництва часто містить в собі антибіотики, гормони та інші промислові хімічні речовини, здатні підірвати ендокринну систему.

Кухонне начиння. Пластикові контейнери і посуд з антипригарним покриттям, які є на кухні у всіх – ще один вид небезпеки. У пластикових контейнерах може міститися бісфенол А й інші хімічні речовини, які можуть потрапляти в їжу, особливо при нагріванні пластику. Всілякі антипригарні, грязе – і водовідштовхувальні поверхні містять полі – і перфторалкільні речовини (ПФАВ), які можуть діяти на організм як токсини.

Чистячі засоби. У промислових розчинах, призначених для миття підлог, туалетів, плит, вікон і багато чого іншого, як правило, містяться промислові хімічні речовини, через які можуть виникати гормональні зрушення.

Касові чеки. Термопапір, що використовується в касових апаратах, також містить бісфенол А. Досить потримати цей папір всього п’ять секунд, щоб БФА потрапив на шкіру людини, а якщо пальці мокрі або жирні, його кількість одразу збільшується в 10 разів. Обов’язково мийте руки всякий раз після того, як ви потримаєте чеки і купюри (вони часто стикаються з чеками). Працювати з таким папером потрібно виключно в рукавичках.

До чого ведуть порушення ендокринної системи. Найбільшу небезпеку речовини, що негативно впливають на ендокринну систему, представляють для людини під час пренатального або на початку післяпологового розвитку, тобто, коли формуються нервова система і органи.

Наслідки порушень ендокринної системи:

  • неопущення яєчок у хлопчиків,
  • патології розвитку нервової системи у дітей,
  • синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ),
  • рак передміхурової залози у чоловіків,
  • рак щитовидної залози.