ГоловнаНовини Здоров'яГоловні ознаки панкреатиту та інших захворювань підшлункової залози

Головні ознаки панкреатиту та інших захворювань підшлункової залози

Багато людей недооцінюють захворювання підшлункової залози, які можуть бути смертельними. Печінка вважається незамінним органом детоксикації, проте набагато менше людей знають, для чого потрібна підшлункова залоза. Німецький гастроентеролог розповідає про причини хвороби підшлункової залози, і про симптоми, на які слід звернути увагу.

Підшлункова залоза

Залоза працює цілодобово

І виконує цінні функції, зокрема вона виділяє:

  • до трьох літрів травного секрету з численними ферментами, які розщеплюють їжу;
  • бікарбонат, для нейтралізації соляної кислоти, що додається до їжі в шлунку, коли вона проходить через органи травлення;
  • гормони інсулін і глюкагон для метаболізму цукру.

«Насамперед, регулювання рівня цукру в крові життєво важливо при виконанні цих функцій», – підкреслює Хана Алгюль, директор онкологічного центру в клініці Рехтс дер Ізар в Мюнхені.

Читайте також:  Які продукти шкідливі для мозку

Важкий панкреатит зустрічається все частіше

І гострий, і хронічний панкреатит зустрічаються сьогодні частіше, ніж десять років тому. Причиною значного зростання числа пацієнтів є відсутність фізичних вправ, неправильне харчування і надмірна вага.

Це зачіпає всі три головних захворювання підшлункової залози:

  • панкреатит
  • діабет
  • рак підшлункової залози

4 фактори, які роблять підшлункову залозу хворою

Спосіб життя характеризується чотирма нездоровими формами поведінки:

  • відсутність фізичних вправ
  • надлишкова вага
  • споживання алкоголю
  • куріння

Ознаки хвороби часто невірно тлумачаться

Відомі ранні ознаки найбільш поширеного захворювання підшлункової залози, діабету: підвищена спрага, часте сечовипускання, порушення зору.

Два інших захворювання підшлункової залози – панкреатит і рак підшлункової залози – характеризуються досить неспецифічної болем.

Читайте також:  Як вибрати якісний твердий сир?

“Оскільки орган знаходиться глибоко, позаду шлунка і хребта, часто виникають болі в спині”, – повідомляє Хана Алгюль в інтерв’ю виданню Focus.

Симптоми легко сплутати з проблемами міжхребцевого диска. Також може виникнути біль, який неправильно приписується шлунку.
Хвора підшлункова залоза тисне на жовчну протоку, який проходить уздовж нього. Оклюзія жовчних проток призводить до жовтяниці з пожовтінням очних яблук і шкіри.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News