У це важко повірити, але деякі самі звичайні продукти дійсно можуть бути небезпечні для вашого здоров’я. Можемо посперечатися – багато з цих фактів ви не знали.

Яблуко

“Яблуко на вечерю – і лікар не потрібен”, — говорить відома приказка. Тим часом, безперечно корисний фрукт також може відправити вас в лікарню — якщо ви раптом вирішите наїстися яблук разом з кісточками. Вся справа в токсичній речовині з класу ціанідів, який міститься в насінні. Звичайно, щоб серйозно отруїтися, кісточок потрібно розжувати чимало, але ризикувати все ж не варто.

Вишня

Ще один фрукт, кісточки якого можуть доставити вам чимало проблем. Як і у випадку з яблуками, вони містять похідні синильної кислоти. З цієї причини їсти вишню потрібно акуратно, уникаючи проковтування кісточок.

При цьому пити компоти і є варення можна абсолютно спокійно: речовини, що утворюють синильну кислоту, руйнуються вже при температурі 75 градусів. Чого не скажеш про домашніх настоянки і вини — дослідження показали, що вже до кінця першого року зберігання в термічно необроблених напоях накопичується гранично допустимий рівень токсичних речовин.

Читайте також:  Названо ефективну техніку досягнення оргазму у жінок

Солі синильної кислоти також містяться в кісточках персика і абрикоса.

Ревінь

Черешки ревеню – прекрасний продукт, що містить цілий комплекс важливих вітамінів і мінералів. Рослина, безумовно, корисна для здоров’я – але тільки в певну пору року. Збирати ревінь потрібно ранньою весною, коли в стеблах переважає лимонна кислота. Пізніше їх склад починає змінюватися – в черешках зростає кількість яблучної кислоти, а до липня вони стають абсолютно непридатні для вживання. Через високу концентрацію щавлевої кислоти ревінь, зібраний влітку, може принести серйозної шкоди ниркам і органам травлення.

Мускатний горіх

Ця популярна приправа надає незабутній аромат страв з м’яса і птиці, але використовувати її потрібно дуже обережно. Мускатний горіх-галюциноген. Всього 6 грамів порошку достатньо, щоб викликати конвульсії, а 9 грамів приправи можуть привести до виникнення важких судом.

Відомі випадки, коли у людей, які проковтнули один цілий горіх, розвивався так званий «психоз мускатного горіха» — стан, при якому у людини з’являється дикий страх смерті.

Читайте також:  4 ранні ознаки деменції, які «не розпізнаються як симптом»

Картопля

Картопля, як і всі пасльонові, містить глікоалкалоїди — клас природних отрут, що представляють токсичну небезпеку для людини. Речовини в основному концентруються в листі, стеблах і паростках рослини.

У бульбах кількість отрути не перевищує 0,05%. Але якщо залишити картоплю надовго під сонячними променями, вміст глікоалкалоїдів в ньому різко зростає — про це ви дізнаєтеся за характерним зеленим кольором овоча.

Вживати позеленілу картоплю в їжу не можна. Навіть якщо зрізати верхній шар, її м’якоть залишається токсичною. При відварюванні овоча частина глікоалкалоїдів проникає в воду, отруюючи блюдо цілком.

Щоб викликати фатальні наслідки, в організм людини повинен потрапити отрута в кількості 3-6 мг на один кілограм ваги. Дітям і літнім людям потрібно і того менше.

Мигдаль

Існує два різновиди мигдалю-солодкий і гіркий. У їжу придатний тільки солодкий сорт, гіркий використовують в косметології та медицині. Вся справа в ціаністому водні, який у великій кількості міститься в горіхах. Всього 10 штук гіркого мигдалю досить, щоб викликати серйозне отруєння у дорослої людини, а для дитини така кількість може бути смертельно небезпечним.

Читайте також:  Що станеться з організмом, якщо вживати вино щодня

Зовні відрізнити ядерця гіркого сорту від солодкого неможливо. Відомо лише, що шкаралупа у нього більш міцна, і смак більш виражений — з характерною гірчинкою.

Мед

Непастеризований мед може містити небезпечні граянотоксини, при отруєнні якими виникають запаморочення, слабкість, надмірне потовиділення, нудота і блювота. Симптоми проявляються з різницею інтенсивністю і зазвичай проходять протягом 24 годин.

Заради справедливості треба згадати, що отруйні речовини містяться в нектарі і пилку лише двох видів рододендронів, ендемічних для Туреччини, Бразилія, Японія і США.

Недарма турецький мед ще за часів Римської Греції назвали “скаженим” – місцеві жителі охоче пригощали ним солдатів-завойовників.

Помідори

Листя і стебла томатів містять лужні сполуки, які можуть викликати порушення в роботі травної системи. Вважається, що в недостиглих помідорах з зеленуватою верхівкою ці речовини також присутні і виявляються аналогічний ефект на організм. Щоб уникнути можливого отруєння, вибирайте томати з яскравим однорідним забарвленням.