Здорова травна система є ключем до швидкого обміну речовин, стабільної ваги, що запобігає ожирінню. Деякі прості продукти ефективно допомагають налагодити її роботу.

Фахівцями в області здорового харчування були названі прості продукти, що допомагають поліпшити травлення, про це пише Food News. За їх словами, споживання даних продуктів здатне прискорювати метаболічні процеси.

Конкретно експерти радять їсти лимони. За їх словами, багаті необхідними поживними речовинами (кальцієм, калієм, вітаміном С, клітковиною) цитруси стимулюють очищення шлунково-кишкового тракту, регулює рівень pH в організмі. Також прискоренню метаболізму сприяють електроліти лимонів. Для швидкого природного очищення вичавіть лимон в чашку теплої води і випийте її додатково до кави.

Куркума. Є натуральним засобом від таких проблем з травленням, як біль у животі, діарея, запори, втрата апетиту, кишкові гази, розлад і виразки шлунка. Спеція містить куркумін, активне рослинне з’єднання, що виявляє потужні протизапальні властивості.

Кістковий бульйон. Просте блюдо легко засвоюється, до того ж допомагаючи кишечнику легко розщеплювати інші продукти. Це також відмінне джерело колагену і білка, що допомагають зміцнити стінки шлунково-кишкового тракту для запобігання виразок, запалення.

Імбир. Може використовуватися для полегшення болю в шлунку, від нудоти. Його антиоксидантні властивості підсилюють процеси очищення травного тракту, прискорюють травлення. Деякі люди жують сирий імбир, але також можна додавати шматочки імбиру в трав’яний чай.

М’ята. Проста рослина допомагає заспокоїти розлад шлунка, запобігти розлад, усунути надлишок газу, полегшити стан при печії.

Кориця. Містить антиоксиданти, що запобігають запалення кишечника. Здатна знизити рівень вуглекислого газу в шлунку, що викликає кишкові гази. Сполуки кориці уповільнюють всмоктування вуглеводів в травному тракті, це перешкоджає сплескам цукру в крові.

Грецький йогурт. Є багатим джерелом пробіотиків – живих бактерій кишечника, що регулюють обмін речовин, що борються з хвороботворними мікроорганізмами. Недолік корисних кишкових бактерій може зробити організм схильним до хронічних захворювань, аутоімунних захворювань, раку. Серед рослинних джерел пробіотиками особливо багаті кімчі, квашена капуста.

Сардина. Жирна риба є чудовим джерелом корисних серцю жирних кислот омега-3, які також покращують здоров’я кишечника. Працюють разом з антиоксидантами, вони зменшують запалення кишечника, знижують ризик загальних розладів травлення, включаючи розлад шлунка, запори.

Банани. Не надто солодкі плоди багаті клітковиною, сприяють активному травленню, навіть схудненню. Їх волокна перешкоджають поглинанню надлишкової глюкози, яку організм зберігає у вигляді жирових відкладень, а також сприяють регулярному проходженню стільця, профілактиці розладів шлунка і запорів.