Фахівці з Європейської молекулярно-біологічної лабораторії встановили, що для кишкової мікрофлори можуть бути небезпечними не тільки антибіотики. Практично чверть медикаментів, які не відносяться до антибіотичних препаратів, пригнічують активність бактерій в кишечнику пацієнтів, вчені констатували у публікації журналу Nature.

Автори дослідження відзначили, що для них стало неприємною несподіванкою виявити настільки істотну кількість препаратів, чий побічний ефект виражався у «вбивстві» кишкових бактерій.

«24% не антибіотичних препаратів, що використовуються в людській популяції, інгібують ріст бактерій в кишечнику пацієнтів», – заявили фахівці.

Дослідники проаналізували механізм дії більш тисячі лікарський засобів стосовно 40 типових штамів бактерій кишечника людини. З’ясувалося, що в цьому плані побічні ефекти досліджуваних препаратів цілком схожі з тими, які проявляються при лікуванні антибіотиками. Нова робота підтвердила: лікам не обов’язково бути антибіотиком, щоб сприяти розвитку антибіотикорезистентності.

Читайте також:  Чому не можна пити тільки каву на сніданок: три наслідки для здоров'я

Симптоматично, що це відкриття вчених узгоджується із знахідкою, зробленою під час попередніх досліджень, коли було виявлено: кілька широко використовуваних не антибіотичних ліків викликають патологічні зміни в складі мікробіома кишечника.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News