Що таке жіночі статеві органи? В першу чергу – ідеально збалансована система, що не терпить необдуманих втручань ззовні. Саме тому проявляти особливу старанність, здійснюючи догляд за зовнішніми і внутрішніми статевими органами, не варто – сьогодні ми розберемося, чому.

Візьміть на замітку, милі дами

Сьогоднішній наш список неодмінно повинен стати для вас цікавим і дуже корисним:

  • Піхва являє собою точну і збалансовану органічну систему, здатну до самостійного очищення. У ньому переважає кисле середовище з рівнем pH не більше 4,4 одиниць, що активно протистоїть бактеріям, інфекцій і грибків. Доглядаючи за чистотою інтимної зони, краще вибирати спеціалізовані засоби, що не будуть порушувати кислотно-лужний баланс піхви.
  • Чули що-небудь про навмисне спринцювання? Якщо так, і вам його рекомендували, то ніколи не смійте займатися таким непотрібним і шкідливим заняттям. Вимиваючи, можливо, частину бруду і нечистот (з якими ваша піхва без проблем би впоралась самостійно), ви ризикуєте вимити і частину корисних і необхідних бактерій, що буквально кожен день «борються» за ваше здоров’я.
  • Що стосується зовнішніх статевих органів – вульви, то тут гігієна та миття дуже до речі. В складках і різних впадинках або вигинах можуть збиратися органічні і неорганічні залишки і тканини. Теплої води з дитячим милом і легких рухів рук буде цілком достатньо. Розтирати до роздратування мочалкою «там» нічого не варто.
  • Чули що-небудь про «бомбочки» для ванн? Будьте акуратніше і з ними. Якщо після прийому такої ванни ви відчуваєте деякий свербіж і подразнення, то уважно вивчіть склад використаного нещодавно засобу. Якщо в нього входять пригнічуючі кисле середовище речовини, назавжди відмовтеся від «бомбочек».
  • Гінекологи радять жінкам і дівчатам назавжди відмовитися від дезодоруючих і ароматичних засобів, якщо мова стосується статевих органів. Навіть ароматизовані прокладки або тампони здатні негативно позначитися на рівні pH піхви. Наслідок – грибок, бактерії, інфекції.
  • Що стосується одягу, то від синтетики, занадто тісних і незручних трусів варто відмовитися. Без доступу кисню до статевих органів виникає ризик утворення дріжджових інфекцій, що обожнюють тепло і вологу. Прикупіть собі парочку бавовняних і зручних трусиків.
  • Щоб уникнути подразнень і інших неприємностей, гінекологи радять не використовувати занадто часто різноманітні косметичні засоби. Наприклад, якщо ви часто застосовуєте вологі серветки, це може викликати не тільки роздратування, а й порушення кислого середовища. В крайньому випадку рекомендується вибирати серветки без запаху і з мінімальною кількістю інгредієнтів у складі.

Підводячи підсумки, підкреслимо: чиста і зручна, бавовняна нижня білизна, підмивання не частіше разу на день, відмова від ароматизованих косметичних засобів, від спринцювання і марного подразнення піхви – те, що допоможе зберегти жіноче здоров’я. Пам’ятайте, що природа все вже продумала за вас. Не загострюйте увагу на тому, що чудово обійдеться без вашого втручання і будьте здорові!

Джерело: HeadInsider