Універсального рішення задля досягнення довголіття немає. Однак є простий продукт, який фахівці рекомендують включити до раціону тим, хто хоче жити довше. Це риба.

Міжнародне дослідження, проведене групою вчених з Вулверхемптонського університету (Великобританія), а також їхніми колегами з Китаю, США та інших країн показало, що у багатьох людей похилого віку, які вживають більше риби, ризик смерті знижується. Результати роботи опубліковано у Європейському журналі харчування.

Вчені вивчили дані 4165 учасників віком від 60 років, включаючи відомості про їхній раціон, а також стан здоров’я. Середній вік учасників експерименту становив 72 роки. За ними спостерігали протягом кількох років.

Як показало дослідження, у тих, хто не страждає на деменцію людей похилого віку, які вживали рибу мінімум раз на тиждень або рідше, ризик смерті виявився нижчим, ніж у тих, у чиєму раціоні цей продукт був відсутній. Ще нижче він був у тих, хто їв рибу двічі на тиждень чи частіше. Люди з деменцією такого зв’язку не зазначалося. При цьому вживання риби, як вказується в іншому дослідженні, яким посилаються вчені, знижує ризик деменції.

“Вживання риби в похилому віці знижує смертність від усіх причин у людей без деменції”, – роблять висновок дослідники. Також вони дають пораду людям похилого віку збільшити кількість риби в раціоні до того, як у них розвинеться деменція – цей простий крок здатний запобігти захворюванню і продовжити життя.