Вони багато сплять, часто їдять, голосно кричать і бруднять підгузки. Але ці маленькі незнайомці не перестають нас дивувати своїми незвичайними особливостями:

Їх перша порція випорожнень не пахне

Чорна, схожа на смолу маса, яку ви виявляєте в підгузку новонародженого в перші години його життя, складається в основному з слизу, внутрішньоутробної рідини і всього того, що було ним «вжито» під час перебування в животі мами. Але бактерій в кишечнику малюка ще немає, тому й запаху, супутнього їх життєдіяльності, ви не помітите. Бактерії почнуть заселяти кишечник малюка з першою порцією молока. Через день або два-три чекайте в його підгузниках жовту, зелену або коричневу масу — з традиційним запахом.

Іноді вони перестають дихати

Як правило, уві сні. Дихання дитини може зупинятися на 5-10 секунд — досить для того, щоб перелякати молодих батьків. (Якщо дитина перестає дихати довше і синіє — потрібна невідкладна допомога!) Коли новонароджені перезбуджені або тільки що наплакалися, швидкість їх дихання може доходити до 60 вдихів в хвилину.

Читайте також:  Ключ до довголіття: названі горіхи, які здатні продовжити життя
Їх мигдалини розрізняють смак

Хоча кількість смакових сосочків у немовлят та ж, що у дітей і дорослих, область сприйняття смаку у них поширюється і на мигдалини. Новонароджений може розрізняти солодке, гірке і кисле, але не солоне (для цього доведеться почекати 5 місяців). Уміння розпізнавати смак — питання виживання: грудне молоко солодке, а гірке і кисле може бути шкідливе. При введенні прикорму, малюки віддають значну перевагу тому, що їла мама під час вагітності та грудного годування.

Вони плачуть без сліз, спочатку

Плакати діти починають близько 2-3 тижнів, а от сльози з очей починають текти тільки після 1 місяця життя. Ранній вечір — улюблений час для невдоволення: причому привід для розладу у малюка може зовсім і не бути, і що б ви не робили, його не заспокоїть. Розслабтеся.

Читайте також:  Названі ознаки, які можуть вказувати на емоційне вигорання

«Пік плачу» припадає на 46 тиждень після зачаття, тобто на 6-8-тижневий вік у доношених дітей, і на 3 місяць життя народжених передчасно.

У них бувають функціонуючі груди

Новонароджені малята, як дівчатка, так і хлопчики, мають маленькі груди. З яких може навіть сочитися молоко! І краще ці припухлі місця не чіпати. Вони утворюються через вбирання материнського естрогену, ефект якого пройде протягом одного або кількох тижнів. У новонароджених дівчаток може навіть з’явитися міні-менструація на кілька днів.

Вони люблять дивитися вправо

Тільки 15% новонароджених повертають голову вліво, коли лежать на спині. Ймовірно, така перевага на користь правого боку зумовлений генами. Така перевага триває кілька місяців, і може бути пов’язана з чисельною перевагою правшів.

У новонароджених хлопчиків буває ерекція

І часто вона передує сечовипусканню. (Розцінюйте це як попередження, коли малюк лежить на пеленальному столику «в чому мати народила»). Причина такої особливості поки неясна, але тут немає про що турбуватися чи соромитися. Ерекцію можна іноді помітити навіть у плода в утробі матері.

Читайте також:  Коли лазерна корекція зору може завдати більше шкоди, ніж користі
Вони можуть злякатися самих себе

Щоб налякати новонародженого, багато не потрібно: гучний звук, сильний запах, яскраве світло, раптовий рух, навіть його власний плач. Інстинктивно дитина демонструє переляк, різко розводячи руки в сторони, долоні відкриті, потім швидко притискаючи руки до грудей і стискаючись. Цей рефлекс міг розвинутися як сигнал про небезпеку.

Деякі родимі плями з віком проходять

«Ангельські поцілунки» (червоні або рожеві цятки на лобі, повіках, переніссі або тильній стороні шиї) або монгольські плями (плоскі блакитнуваті плями, немов від чорнила, на спині або сідницях) зазвичай проходять протягом кількох років. Поки невідомо, що їх викликає.

Яскраво-червоні «полуничні» гемангіоми утворюються при різкому зростанні кров’яних судин. Такі родимі плями з’являються через кілька тижнів і можуть протриматися довгі роки.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News