Літо в розпалі, сонячні опіки — не єдина неприємна проблема зі шкірою, яка може виникнути. Багато хто може бути сприйнятливим до сверблячих укусів комарів і навіть до алергічних реакцій. Дослідження виявили віруси, які можуть зробити ваш запах «смачнішим» для комах. Що ще гірше, комарі можуть навіть передати їх наступній жертві.

Від кольору вашого одягу до вашого запаху, здається, є певні фактори, які приваблюють комарів. У той час як деякі люди не кусаються, інші можуть страждати на алергічні реакції на укуси, залишаючи їх опухлими і сверблячими червоними ділянками. Два віруси, які можуть змінити ваш запах і залучити жучків, – це Зіка та лихоманка денге.

Хоча Зіка рідко спричиняє серйозні захворювання у дорослих, недавній спалах у Південній Америці викликав серйозні вроджені дефекти у ненароджених дітей інфікованих вагітних жінок. Жовта лихоманка, японський енцефаліт та Західний Ніл також є членами цього сімейства вірусів.

Лихоманка денге та Зіка можуть якимось чином маніпулювати господарями, щоб залучити комарів. Росіяни можуть заразитися цими видами вірусу, проводячи відпустку в екзотичних країнах.

Аналізуючи “смердючі” молекули на шкірі, дослідники визначили кілька молекул, які частіше зустрічалися у інфікованих тварин, і протестували їх окремо.

Вчені виявили, що одна пахуча молекула – ацетофенон – особливо «приваблива» для комарів. Крім того, той же результат був отриманий з ароматами для шкіри, взятими у людей, хворих на денге.

«Вірус може маніпулювати мікробіомом шкіри господаря, щоб залучити більше комарів для швидшого поширення!».