Зелений чай може допомогти схуднути, зміцнити пам’ять і знизити артеріальний тиск. Але чи знаєте ви, що у цього популярного напою є шкідливі побічні ефекти?

Почнемо з того, що зелений чай може спровокувати дефіцит заліза в організмі або анемію, якщо вірити дослідникам з Тайваню. У цьому напої міститься поліфенол під назвою епігаллокатехін галлат, який викликає запалення і пригнічує фермент під назвою мієлопероксидаза. Також в зеленому чаї є таніни, блокують поглинання заліза з різних продуктів харчування. Нарешті, згідно з даними вчених з Університету Пенсільванії, процес поглинання заліза може бути порушений через поліфенольні антиоксиданти, які також містяться в зеленому чаї.

Якщо ви віддаєте перевагу вживати цей напій пізно ввечері, то він може призвести до розвитку стійкого безсоння за рахунок порушення якості сну. У зеленому чаї міститься кофеїн, який негативно впливає на сонливість. Напій провокує нерегулярне серцебиття або аритмію. Він може прискорювати биття серця, спровокувавши тахікардію. Є дані про те, що надмірне захоплення зеленим чаєм викликає блювоту. Поліфеноли в цьому напої породжують окислювальний стрес.

Є дані і про те, що зелений чай може стати причиною діареї. Якщо вірити Національній американській медичній бібліотеці, кофеїн в зеленому чаї провокує розлад стільця, так що напій не слід вживати на порожній шлунок. Нарешті, ще одним побічним ефектом зеленого чаю є печія. Справа в тому, що цей напій є за своєю природою кислотним, тому він викликає кислотний рефлюкс. Зелений чай дратує оболонку стравоходу, що і народжує симптоми печії.

Джерело: МедікФорум