Тут не можна не згадати страшні історії про півтораметрові солітери, що виходили з організмів любителів суші. Не найприємніша тема для розмови, але ми повинні знати своїх ворогів в обличчя. Зацікавлені? Тоді приступимо до вивчення найпоширеніших паразитів, які можуть жити в тілі людини.

Зазвичай під словом «паразити» ховається щось дуже неприємне і зловісне. Давайте розглянемо визначення дане центром по профілактиці і боротьбі з хворобами (далі ЦПХ): «Паразит – це організм, який живе і живиться за рахунок організму господаря на шкоду останньому». Простіше кажучи, це гості, які засиділися та яким вже не раді. Але найстрашніше у цій ситуації те, що цих осіб не так вже просто помітити. Тим більше, що ці вороги є найпоширенішою формою життя на землі (відповідно до даних, викладених у книзі Роба Данна «Дикий світ нашого тіла»).

1. Нематода

Згідно ЦПХ, носіями цього паразита є понад півмільйона людей у всьому світі. Анкілостоми живуть в тонкому кишечнику, а їх яйця виходять з тіла з фекаліями. Потім з яєць вилуплюються личинки, які при попаданні на шкіру людини знову повертаються в її організм.

Читайте також:  Чому для підтримки гарного здоров'я важливо бути оптимістом

Як дізнатися про наявність паразита? Більшість симптомів приховані, але тривале інфікування призводить до розвитку анемії.

2. Коростяний кліщ

Цей вид паразитів живе на поверхні шкіри. Американська Академія дерматології дає наступні пояснення: крихітні восьми-ножні створіння ведуть бурхливу діяльність під верхнім шаром шкіри, результатом якої є свербіж і висип. Неприємна новина в тому, що коростяним кліщем можна заразитися від тілесного контакту, і через предмети, що кишать паразитами. Хороша новина в тому, що цю проблему легко виявить досвідчений дерматолог.

3. Аскарида

Круглий глист (або аскарида) також входить в список частих непроханих гостей. Як правило, личинки паразитів живуть в землі, контактуючи з якою людина може заразитися ними. Як тільки аскариди виявляються в кишечнику, вони починають рости. Їх довжина може досягти метра. Ознаками інфікування можуть бути: втрата ваги, болі в животі, кров у фекаліях, задишка і кашель. Також глист може вийти під час блювоти.

4. Плоска шистосома

Цей плоский черв’як більше небезпечний для мешканців тропіків, де їм заражені понад 200 мільйонів людей. Даний вид паразита є причиною такої хвороби як шистосоміаз. Жар, біль у животі, діарея з кривавими виділеннями, — все це говорить про інфікування. Також шистосома викликає проблеми, пов’язані з вагітністю і дітонародженням. Черв’як потрапляє в людський організм через шкіру.

Читайте також:  Що буде організмом, якщо ви станете пити старий чи запліснявілий чай
5. Солітер

Цим видом паразита людина інфікується шляхом прийому в їжу їжі і води, забруднених яйцями чи личинками хробака. Яйця, потрапляючи всередину організму, можуть стати причиною розвитку личинкових кіст навколо різних органів і тканин. А потрапляючи в кишечник, вони розвиваються до дорослих особин.

Дорослі солітери можуть жити в організмі людини до 30 років, використовуючи для свого виживання поживні речовини з усього, що потрапляє в шлунок. Серед ознак наявності солітерів може бути нудота, слабкість, втрата апетиту, тяга до солоного та інші порушення в роботі шлунково-кишкового тракту.

6. Остриця

Гострики вважаються найбільш поширеним видом кишкових паразитів. В організм вони потрапляють не найприємнішим чином.

Поки людина спить, самки гостриків відкладають тисячі яєць в складках шкіри навколо ануса. Тому основною ознакою наявності паразитів є свербіж в районі заднього проходу під час сну. Таким чином, яйця потрапляють під нігті, а потім і на всі предмети, до яких торкається інфікована людина.

7. Токсоплазма гонді

Ці паразити являють собою крихітні одноклітинні організми, які живуть в недовареній їжі, воді і в лотку домашніх котів. І хоча багато людей інфіковані токсоплазмою, видимих симптомів не спостерігається. Це відбувається завдяки сильному імунітету. Однак, як тільки імунна система дає збій, перші ознаки зараження можуть проявитися у вигляді грипозних відчуттів.

Читайте також:  Дієтолог порадила продукти для підтримки стрункості після 60 років
8. Кишкові лямблії

Лямблії – це мікроскопічні паразити, які викликають діарейне захворювання лямбліоз. Цей паразит захищений зовнішньою оболонкою, яка допомагає йому виживати за межами тіла, і робить надзвичайно стійким до дезинфікуючих засобів. Ознаками зараження є порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, діарея, метеоризми, нудота і зневоднення.

9. Печінкова двуустка

Тут варто напружитися любителям прісноводної риби, адже саме вона і є найчастішою причиною інфікування людини. Паразити поселяються в маленьких внутрішньопечінкових жовчних протоках, і можуть жити там до 30 років.

Більше 35 мільйонів людей на планеті заражені печінковою двуусткою. Зараження зазвичай проходить безсимптомно, але рано чи пізно загострення все-таки наступає. І як зрозуміло з назви, під удар потрапляє печінка і жовчний проток.

Дана стаття носить інформативний характер і не надає методи вирішення озвучених проблем.

Джерело: HeadInsider