Що може статися з вашим організмом, якщо надмірно захопитися смачною і здоровою їжею.

Листова капуста

Капуста прекрасна, корисна, в смаженому, тушкованому і квашеному вигляді. Це цінне джерело вітамінів і клітковини для вас. У чому її підступ? Вона змушує вашу перистальтику працювати активніше, іноді навіть занадто. З вами все в порядку, ви абсолютно здорові, але в туалет вам доведеться ходити в кілька разів частіше.

Квасоля і сочевиця

Вітаміни, мінерали і клітковина в бобових прекрасні для вашого організму. Але, як багато хто знає зі свого досвіду, викликають газоутворення і метеоризм. Відмовлятися від бобових зовсім не варто. Просто зменшіть їх денне вживання до приблизно 100 г (в готовому вигляді) і ви зможете уникнути неприємностей в животі.

Морква

Надмірне вживання моркви кожен день може викликати пожовтіння шкіри. Це не жарт і не страшилка з піонерського табору. Інше питання в тому, що ця особливість досить індивідуальна, і рідко зустрічається. Вам не варто переживати з цього приводу, ви абсолютно здорові, але кількість моркви в раціоні доведеться скоротити.

Часник

При всій своїй користі для запобігання серцево-судинних захворювань і застуди, часник володіє сильним, всім добре відомим запахом, який важко заглушити. Запах буде набагато менш сильним, якщо часник піддавати температурній обробці. Тому відмовтеся від сирого часнику і сушеного, в порошку, для ваших страв, але запікайте або варіть його, якщо не хочете позбавляти себе смаку і користі цієї рослини.

Кедрові горіхи

Кедрові горіхи можуть викликати після їжі відчуття металевого присмаку в роті. Присмак може тривати від пари годин до декількох тижнів. Це залежить від свіжості горішків і наявності в них консервантів. Іноді невелике прожарювання зерен дозволяє прибрати цей ефект. Ще дослідники пов’язують цей присмак з індивідуальною чутливістю організму. Тому, якщо після кедровим горіхів вам дуже сильно несмачно — перейдіть на інші горіхи і насіння.

Червоне вино

Ресвератрол в червоному вині прекрасно захищає вас від хронічних і вікових захворювань, але якщо зловживати цим напоєм, ви ризикуєте отримати одночасно зневоднення організму і набір ваги (в одному келиху вина 150 калорій). Крім того, вино може порушувати цикл сну. Тому обмежтеся максимум одним келихом вина в день.

Шоколад

Шоколад визнане джерело антиоксидантів, особливо багато їх міститься в 70% шоколаді. Він регулює вагу, зміцнює серцеві м’язи і підвищує настрій. Але якщо ви схильні до печії після прийому їжі, майте на увазі: шоколад містить речовини, що провокують печію. Тому не захоплюйтеся ним за чаєм.

Дика спаржа

Спаржа настільки багата фолієвою кислотою, що має милу особливість надавати вашій сечі різкий запах спецій. Не варто переживати, це абсолютно нормальне явище і з вами все в порядку. Єдиний спосіб якось зменшити запах, якщо він вас турбує — пити більше води в ті дні, коли ви їсте це джерело вітамінів.

Буряк

Всім чули про зміну забарвлення сечі після вживання буряка в червоний або рожевий колір. Виявляється, що це зустрічається у приблизно 10% людей. Але ось що цікаво: за результатами досліджень, до цього ефекту найбільше схильні люди, які відчувають дефіцит заліза в організмі. Зверніться до фахівців для обстеження, якщо крім цих симптомів ви часто відчуваєте безпричинну втому і сонливість (найбільш часто зустрічаються ознаки дефіциту заліза).