Здоровий сон — це не тільки 7-8 годин щоденного відпочинку, але і знання правильних поз уві сні, а також дотримання самого режиму сну. Незнання правильних поз сну може привести не тільки до дискомфорту, недосипання, але також викликати проблеми зі здоров’ям. Особливо на тлі наявних захворювань. Давайте дізнаємося, які пози для сну і при яких станах хворого є цілющими.

Відомо, що неправильні пози сну провокують посилення хропіння, печії і проблем зі спинним і шийним відділом. Однак, якщо поза для сну буде правильною, то людина зможе уникнути цілого ряду дратівливих факторів, що заважають спокійно спати. Фахівці стверджують, що здоровий сон залежить від пози сну і дотримання режиму. З допомогою простих правил людина може уникнути 5 основних проблем, що викликають дискомфорт при сні.

Хропіння під час сну

Здоровий сон – відпочинок, при якому людина не відчуває дискомфорт і не хропе. Звук, що видається при хропіння, гучний, докучливий і неприємний, і якщо людина має другу половинку, то для неї процес сну переростає в ціле випробування. Наслідками після такої ночі стануть хворе горло і сухість в порожнині рота.

За словами Меїр Крігер, доктора медицини, професора Єльського університету і автора книги «Таємниці сну», причиною хропіння є розслаблення м’язових волокон шийного відділу та язика. В результаті цього язик западає вниз, блокуючи нормальну циркуляцію повітря і провокуючи хропіння.

Поза для сну “на спині” — найневдаліша з усіх, якщо мова зайшла про хропіння. У такому положенні процес буде лише посилюватися, викликаючи сильніший і гучніший хропіння. Мало того, людина під час сну не отримає необхідної кількості кисню, і на ранок буде почувати себе дуже втомленою.

За словами Майкла Бреуса, фахівця зі сну консультативного центру “SleepScore Labs”, найкраще вибрати інші пози сну, не на спині, а наприклад, на боці. Як мінімум, дихання при цьому має стати більш стабільним. Також варто пам’ятати про скидання зайвої ваги, якщо такий є.

Біль в поперековому відділенні

Відсутність болю – одне з основних понять того, що таке здоровий сон. Правильна поза для сну є ключовим фактором у вирішенні проблем зі спиною. Майкл Пері, головний медичний директор і співзасновник Інституту лазерної хірургії хребта стверджує: «Під час спазмів у поперековому відділі найкраще полежати на спині або на вашому боці. Поза для сну “на животі” протипоказана людям, які мають проблеми з попереком. При такому положенні хребці випрямлені в неприродне положення, а шия вигнута.

При проблемах з поперековим відділом практикують використання подушок. Їх підкладають в різні положення в залежності від обраної пози сну. Якщо людина спить на спині, то подушку поміщають на коліна. Це допоможе знизити підвищений тиск на хребетні диски. Якщо ж людина лежить на боці, то така поза для сну вимагає приміщення подушок між колін. Таким чином стегна будуть перебувати в правильному положенні, не завдаючи зайвого тиску.

Великий розмір грудей

Важко дотримуватися нормального режиму сну, якщо у власниць прекрасної половини великий розмір грудей. Але звичайно, завжди є раціональне рішення. Амелія Бейлі, доктор медичних наук, стверджує: “Якщо жінка відчуває проблеми з великим обсягом грудної клітини, завжди можна вибрати зручні пози сну. Лежачи на спині, наприклад, грудей не будуть стиснуті або притиснуті руками. Якщо поза для сну «на спині» надає дискомфорт, то пози сну «на животі» і «на боці» можна трохи вдосконалити, додавши спеціальну подушку з вирізом.

Додатковим плюсом у положенні «на спині» буде відсутність тиску від ваги грудей на корпус тіла, тим самим можна запобігти виникнення болю в спині, шиї і попереку. Щоб режим сну був максимально ефективним, можливе використання спеціальної подушки, поміщеної під коліна. Вона дозволить хребцям знаходиться в природному положенні.

Біль в спині або шиї

Больовий синдром в спині і шиї не відповідає поняттю здоровий сон. На жаль, ідеально підходящої пози сну для такої проблеми немає. Щоб зберегти режим сну і мінімізувати біль в спині і шийному відділі, рекомендується використовувати подушку середньої щільності і товщини. Занадто м’яка або тонка подушка сприяє викривленню шиї і супутнього болю у верхніх відділах спини і шиї.

Печія

Важко дотримуватися режиму сну, якщо людина зіткнулася з такою проблемою, як печія або кислотний рефлюкс. Існує однак одна поза для сну, при якій можна мінімізувати неприємні відчуття. Слід тримати голову злегка піднятою за допомогою додаткової подушки. Вертикальне положення і гравітація допоможуть утримати надлишок кислоти в шлунку.

Пози сну при печії і кислотному рефлюксі можуть бути різними, головне не забувати про піднесену голову. Однак дослідження показали, якщо спати на правому боці, то рефлюкс тільки погіршиться. Це пояснюють тим, що дана поза для сну розслабляє сфінктер стравоходу, відкриваючи прохід для кислоти наверх. Варто пам’ятати, що здоровий сон при такій проблемі стане можливим після відвідування лікаря і необхідних рекомендацій по нейтралізації надлишку кислоти в шлунку.

Режим сну залежить від факторів, що турбують людину. Чим їх менше, тим комфортніше людині. Здоровий сон можна забезпечити певною позою для сну або ж спеціальними пристосуваннями. Однак варто пам’ятати, що режим сну буде стабільним тільки в тому випадку, якщо людина не буде відчувати больових і неприємних відчуттів. Спіть і висипайтеся на здоров’я!

Джерело: Prevention