Розігрів в мікрохвильовці може змусити їжу втратити свої корисні властивості і навіть виділяти отруту, в яку перетворюються її деякі компоненти. Про це розповіла лікар-дієтолог Олена Соломатіна.

Дієтологиня назвала продукти, котрі здатні виділяти отруту при розігріві в мікрохвильовій печі.

Такими, наприклад, можуть бути зелень і коренеплоди: шпинат, петрушка, селера, щавель, буряк, редис, морква. За словами дієтологині, дані продукти містять нітратні сполуки, які при нагріванні в печі трансформуються в нітрозамін, що діє на організм як отруйна речовина, канцероген.

Також розігрів в мікрохвильовці протипоказаний продуктам, що містять поліненасичені жирні кислоти.

“Нерафіновані олії окислюються, перетворюються на канцероген. З цієї причини не треба намагатися в мікрохвильовці смажити насіння”, – пояснила Олена Соломатіна.

Крім того, не можна розігрівати в печі переохолоджені дієтичні напої – в них теж при цьому виділяється отрута. Замінник цукру (зазвичай аспартам), що міститься в таких напоях переходить в формальдегід, який за дією на організм можна порівняти з миш’яком. Ознаками інтоксикації стають неприємні, важкі симптоми-головний біль, запаморочення, загальна слабкість, блідість, нудота, утруднене дихання, кашель, біль у животі, ниркова недостатність.

Небезпечно підігрівати в мікрохвильовці і шоколадні батончики, так як містяться в них хімічні речовини можуть стати після цього отруйними.

До того ж дієтолог порадила не охолоджувати рибу або м’ясо, які до цього розморожувалися в мікрохвильовці. Соломатіна пояснила, що в цьому випадку продукт швидко зіпсується, і нагадала, що отруєння рибою є одним з найважчих.