Напевно, вам часто траплялася червива черешня. Більшість з нас, помітивши черв’ячка в ягоді, виймають його і з’їдають черешню. Найгидливіші ягоди викидають. Звідки беруться черв’яки в черешні, і чи небезпечно їсти червиві ягоди?

Звідки в черешні черв’які?

Біленький черв’ячок в черешні – це личинка вишневої мухи. Вишнева муха – це маленьке комаха розміром приблизно 3-5 мм в довжину. Зимують такі мухи в поверхневому шарі ґрунту, а з приходом тепла вилітають на поверхню в пошуках живлення. Ці комахи харчуються солодкими виділеннями вишневої попелиці, які знаходять на молодих пагонах, а також випливають соком плодів вишні та черешні. Після того, як мухи наситяться, то починають відкладати потомство. Вони проколюють ще недозрілі плоди вишні та черешні, відкладаючи всередину яйця личинок. Червива черешня починає гнити і обсипатися.

Значно рідше можна виявити черв’яки в черешні ранніх сортів. Адже до часу їх збору вишневі мухи ще не встигли почати відкладати яйця. Щоб зменшити кількість цих комах, садівники навесні влітку і восени ретельно розпушують грунт у пристовбурних кіл під черешневими і вишневими деревами. Урожай намагаються зібрати як можна швидше, а всі ягоди, які впали – прибрати. Якщо цих шкідників у саду занадто багато, доводиться обприскувати дерева інсектицидами.

черешня черв'яки

Чи можна їсти червиву черешню?

Якщо у вас немає звички розламувати ягоди черешні, то ви, напевно, не замислюєтеся, скільки черв’ячків вже з’їли. Але у багатьох з нас виникає бажання розламати занадто стиглу ягоду і перевірити, чи немає в черешні хробака. Зазвичай, виявивши личинку, людина просто викидає її, а ягоду їсть.

Чи небезпечно їсти червиву черешню або ягоди, з яких черв’ячка вже витягли? Личинки вишневої мухи вважаються безпечними для здоров’я людини. Червиву черешню їсти неприємно, але захворіти після цього не можна. Отруєння черешнею можливе, якщо вона напхана нітратами, а не личинками.

Як позбутися від черв’яків в черешні?

З початком літа різко зростає число випадків алергії і дерматитів у дітей і дорослих. Причина цього – необмежене споживання ягід.

Як не отруїтися черешнею ДИВИТИСЯ ОНЛАЙН

Погодьтеся, їсти червиву черешню все-таки неприємно. Навіть знаючи, що вона безпечна для здоров’я. Але і витягувати черв’ячка з кожної ягідки – заняття копітке і скрутне. Як легко позбутися від черв’яків в черешні? Найпростіший і працюючий спосіб – залити ягоди на кілька годин холодною водою з сіллю. Черв’ячки вилізуть, і черешню можна спокійно їсти або консервувати.