Медики дійшли висновку, що один з факторів довголіття працює ефективніше, ніж інші.

Американські фахівці з клініки Клівленда вважають, що основним фактором довголіття є тренування серця та органів дихання, так звана кардіореспіраторна витривалість.

Протягом 25 років медики збирали дані про людей, які проходили кардіотест на біговій доріжці. Учасників поділили за віковими групами, в кожній з яких утворилося п’ять підгруп, в залежності від стану серця і дихальної системи.

Коли медики проаналізували результати виявилося, що у пацієнтів старше 70 років, які потрапили в групу з відмінним станом кардіореспіраторної системи, ризик передчасної смерті на третину нижче, ніж у їхніх ровесників, стан серця і легенів у яких виявився хорошим.

Читайте також:  Ось чому слід регулярно пити томатний сік

Примітно, що результат був підтверджений, коли вчені виключили з дослідження всіх, крім гіпертоніків і людей, у яких два і більше хронічних захворювання. У тих, хто має діагноз, ризик смерті також виявився істотно нижче, якщо їх кардіореспіраторна система була у відмінному стані.

А найголовніше, що кардіореспіраторна система тренується за допомогою аеробних навантажень в будь-якому віці. Тобто, почати шлях до здоров’я ніколи не пізно. До речі, було відзначено, що гарна витривалість дає довготривалий ефект, захищаючи людину навіть у тому випадку, якщо вона більше не може займатися фізкультурою з якихось причин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЖИТИ ДО 120: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

Читайте також:  Вчені назвали безпечну для здоров'я кількість цукру

ПРОСТІ СЕКРЕТИ ДОВГОЛІТТЯ, ЯКИМИ МИ ЧОМУСЬ НЕХТУЄМО