Навіть якщо ви тільки що нагуглили у себе симптоми бубонної чуми, не переживайте: зараз ми доведемо, що ви здорові.

1. У вас здорове волосся

Красива блискуча шевелюра – вірна ознака міцного здоров’я. А ось якщо волосся вона раптом без жодних причин потьмяніло, посіклося, і ви почали втрачати більше 150 волосків в день, пора до лікаря.

2. Нігті рожеві, міцні і не шаруються

Манікюр

Але навіть якщо на них з’явилися білі плями, не панікуйте. Швидше за все, ви просто травмуєте нігтьову пластину – змініть манікюрного майстра. Але прислухайтеся до себе: іноді нігті говорять про неполадки в організмі. Якщо відчуваєте нездужання, варто перевіритися.

Читайте також:  Чому гарячу їжу в холодильник ставити в жодному разі не можна
3. Стілець в нормі

Кажуть, здорова людина повинна випорожнюватися раз на день. Але гастроентерологи з цим не згодні: у кожного організм працює в своєму режимі. Головне, щоб кишечник працював регулярно.

Насторожити має тривала діарея або запор, а також кров в стільці.

4. Ви добре спите

Сон

Плавно засинаєте, спите всю ніч, а на ранок відчуваєте себе бадьорим і відпочившим? Відмінно, значить, все в порядку. Здоровий процес засинання займає 10-20 хвилин і проходить повільно і спокійно.

Тривожні знаки – це безсоння або, навпаки, відчуття, що ви ніяк не можете виспатися. Навіть коли проводите в ліжку по 12 годин. Особливо якщо ви при цьому відключаєтеся, ледь голова торкнеться подушки.

Читайте також:  Любите солодку каву? Ось які добавки будуть для здоров'я кориснішими за цукор
5. Ви без проблем можете піднятися на два сходових прольоти

Це – показник того, що ваша фізична підготовка в нормі, а ваше тіло справляється щоденною рутинною активністю.

6. Ви відчуваєте весь спектр емоцій

Радість

Злитеся, засмучуєтеся, радієте, захоплюєтеся – і все це відповідно до ситуації. Здатність відчувати різні почуття (і погані теж) – ознака ментального здоров’я.

А от якщо ви тижнями відчуваєте тільки тугу, смуток або нескінченну втому, пора вирушати до психотерапевта. Теж саме, якщо ваші емоції стали абсолютно непередбачувані: наприклад, ви плачете у відповідь на питання «Як справи?» і самі не знаєте, чому.

Читайте також:  Пиття теплої води допомагає добитися схуднення
7. Ви їсте стільки, скільки потрібно

І при цьому орієнтуєтеся не на універсальні формули фітнес-гуру з Інстаграму, а на власні потреби. Якщо ви вмієте це робити, значить, все в порядку.

А от якщо ви втратили апетит або, навпаки, почали їсти за трьох, це говорить про проблеми. Фізичні або психологічні – повинен з’ясувати фахівець.

Як знайти фахівця, якому можна довірити своє здоров’я? Розповідаємо в статті “7 ознак хорошого лікаря“.