Гастрит, виразка та інші хвороби шлунково-кишкового тракту часто починаються з неправильного харчування. І ці продукти – найбільш часті винуватці захворювань.

Наше здоров’я безпосередньо залежить від того, що ми їмо — і особливо вірно це щодо здоров’я нашого шлунка. Ми зібрали найнебезпечніші продукти, які можуть зруйнувати здоров’я навіть дуже міцного і стійкого шлунка. Постарайтеся їсти їх рідше або навіть зовсім відмовтеся від них.

Сорбіт і штучні підсолоджувачі

Якщо на упаковці продукту або напою написано «без цукру», це зовсім не означає, що це продукт корисніше інших — швидше за все, справи йдуть якраз навпаки. Солодощі та ласощі, до складу яких входить інгредієнт, званий сорбіт, цукровий спирт, небезпечні для шлунка: наш організм повільно перетравлює його, через що можуть розвинутися діарея, підвищене газоутворення, здуття живота. За словами лікарів, краще з’їсти чайну ложку цукру, ніж солодощі з сорбітом або аналогічним замінником.

Газовані напої

Коли говорять про шкоду газованих напоїв, в першу чергу згадують високий вміст цукру: більшість з них буквально перенасичені солодким і навіть один стакан може викликати справжній інсуліновий пік. Але газовані солодкі напої шкідливі і для здоров’я шлунка і кишечника: вуглекислий газ подразнює слизову оболонку, що може привести до розладу шлунково-кишкового тракту з відрижкою і рефлюксом.

Фруктові соки

Соки, навіть свіжовичавлені-неважлива альтернатива газованим напоям. У них дуже багато цукру і абсолютно немає клітковини, яка не тільки допомагає контролювати швидкість всмоктування цукру в кров, але і необхідна для здоров’я кишечника. Замість соків їжте свіжі фрукти і овочі — вони набагато корисніше.

Кавові напої

Якщо у вас є схильність до печії, вам варто зовсім відмовитися від кави, так як він — один з тригерів кислотного рефлюксу. Але навіть якщо ваше травлення в порядку, утримайтеся від вживання солодких кавових напоїв: вони перенасичені цукром, а по калорійності можуть змагатися з жирним тортом.

Червоне м’ясо

На жаль, чим більше червоного м’яса ми їмо, тим вище наш ризик захворіти на рак товстої кишки. Лікарі рекомендують їсти червоне м’ясо не частіше двох разів на тиждень і обов’язково «врівноважувати» його порцією овочів.

Страви, приготовані у фритюрі

Чим сильніше засмажена будь-яка їжа – картопля, курка або навіть риба — тим більше зусиль доводиться докладати організму, щоб її переварити. Якщо влаштовувати такі навантаження регулярно, в результаті може розвинутися шлунково-кишковий розлад, а також кислотний рефлюкс.

Знежирені продукти

Чим менше жиру, тим краще? Як би не так. Якщо ми не отримуємо достатньо корисних жирів — з молочних продуктів, корисного м’яса і риби, а також горіхів, насіння і рослинних масел, тим вище ймовірність того, що ми будемо «добирати» їх з продуктів, перенасичених цукром або шкідливими жирами.

Боби і горіхи

Ні-ні, мова не йде про те, щоб відмовитися від них повністю і назавжди: горіхи необхідні для здоров’я нашого серця, а боби — джерело цінної клітковини, яка потрібна для роботи кишечника. Але надмірне вживання цих продуктів веде до зайвого газоутворення, що може негативно позначитися на здоров’ї шлунково-кишкового тракту. Так що – дотримуйтесь міру!

Яблука

Ще один дуже корисний продукт, з яким тим не менш важливо знати міру. По-перше, яблука варто їсти строго після їжі, ні в якому разі не на голодний шлунок: кислота, якої багато в цих фруктах, може роз’їдати слизову. А, по-друге, фруктоза, якою також багаті яблука, сприяє здуттю живота – не найприємніше відчуття!