Як повідомив директор Китайського центру з контролю і профілактики захворювань Гао Фу, версія, згідно з якою початковим джерелом спалаху коронавірусу був продуктовий ринок в Ухані, є помилковою.

– Спочатку ми думали, що ринок морепродуктів заражений вірусом, але тепер виявилося, що ринок — швидше, жертва. Новий коронавірус існував задовго до цього, — сказав він журналістам.

За даними американських ЗМІ, вчені не виявили зараження коронавірусом у досліджуваних зразків тварин з ринку, про який йде мова, отже, заразитися від них покупці не могли. При цьому версія про те, що вірус виник в кажанах, перш ніж він був переданий людям через «проміжну тварину», підтвердилася. Точне місце зараження невідоме.

Читайте також:  Лікар назвав причини еректильної дисфункції після 40 років

Визначити нульового пацієнта і час його зараження так і не вдалося, проте влада Китаю схиляється до того, що першим інфікованим 17 листопада став 55-річний житель провінції Хубей, в якій і почалося поширення вірусу.

За словами зоолога з Джорджтаунського університету коліна Карлсона, ринок в Ухані, ймовірно, став місцем широкого поширення інфекції, коли одна людина заразила багатьох інших, а не джерелом спалаху.

Влада Китаю 31 грудня 2019 року поінформувала ВООЗ про спалах невідомої пневмонії в місті Ухань. Встановлено, що збудником хвороби став новий коронавірус, пізніше захворювання отримало офіційну назву COVID-19. 11 березня була оголошена пандемія нового коронавірусу.

Читайте також:  Стоматолог назвала головну небезпеку частих перекусів для здоров'я зубів

За останніми даними, в Китаї зафіксовано більше 84 тисяч випадків зараження, померли понад 4,5 тисяч осіб.