Хочете швидко позбутися від надлишків жиру на животі, вживайте більше білка і розчинної клітковини, дають пораду зарубіжні фахівці.

Крім того, що жир на животі непривабливий зовні, він також може збільшити ризик серйозних ускладнень для здоров’я – його скупчення в цій частині тіла підвищує можливість запальних процесів і метаболічних порушень, асоційованих з діабетом, патологіями серця.

На щастя, існує швидкий спосіб позбутися від жиру на животі. Частково він має на увазі збільшення в раціоні розчинної клітковини.

Американськими вченими з Центру медичних наук Університету Колорадо проводилося обсерваційне дослідження рівня вісцерального жиру у понад 1100 дорослих людей протягом п’яти років. На початку проекту і по його завершенню учасникам виконувалася КТ черевної порожнини для вимірювання вмісту жиру. В ході всього дослідження фахівці уважно стежили за раціоном випробовуваних.

“Результати показали, що кожні 10 додаткових грамів споживаних розчинних волокон знижували приріст жиру на животі добровольців на 3,7 відсотка. Судячи з експерименту, насиченість раціону продуктами, багатими розчинною клітковиною, є одним з швидких способів позбавлення від шкідливого жиру на животі”, – розповіли автори роботи.

Вони пояснюють: існує розчинна і нерозчинна клітковина: перша, на відміну від другої, розчиняється водою. Контактуючи з рідиною, вона утворює гель, який допомагає регулювати швидкість травлення, стабілізує рівень глюкози в крові і забезпечує краще засвоєння поживних речовин. Завдяки цьому скорочуються жирові запаси. Чудовими джерелами розчинної клітковини експерти називають авокадо, насіння льону і Чіа, сиру моркву, артишоки.

Крім того, дуже дієвим способом позбутися від жиру на животі є режим харчування з високим вмістом білка і низьким – вуглеводів. Перш за все, мова йде про мінімізацію цукру, білого борошна і рафінованих вуглеводів.

Що таке рафіновані вуглеводи? Всі цукру і крохмалі, крім тих, які ми отримуємо з природних джерел, – це хліб і макаронні вироби з білого борошна, білий рис, випічка. Даний тип вуглеводів не забезпечує організм необхідними поживними речовинами, дає лише порожні калорії. При їх засвоєнні виділяється багато цукру, надлишки якого відкладаються запасами жиру – переважно на животі і стегнах.

“Споживаючи більше білка, ніж вуглеводів, ви змусите своє тіло спалювати жирові запаси. Білок робить позитивний вплив на метаболізм в стані спокою, тим самим сприяючи більш швидкій втраті ваги”, – цитує експертів Express Health.

Їх порада: включати в раціон курку, морепродукти, яйця, натуральний йогурт, боби, мигдаль, гарбузове насіння, арахіс.