Одним з найстрашніших захворювань на сьогодні є цукровий діабет. На жаль, більшість людей стикаються з недугою через власну халатність до свого здоров’я, нехтуючи правилами харчування, здорового способу життя.

Навіть здорова людина повинна стежити за рівнем цукру в крові. Адже це один з найважливіших факторів, що впливають на розвиток захворювання. Якщо він починає різко рости, то слід його знизити. Як це зробити в домашніх умовах, без ліків, читайте в нашому матеріалі.

Спосіб №1: їжте овочі без крохмалю

Здебільшого всі способи, як знизити рівень цукру в крові, стосуються споживання певних продуктів. Наприклад, відмінно з цим завданням можуть впоратися некрохмалисті овочі. До них можна віднести огірки, броколі, моркву, шпинат. Останній продукт є найефективнішим захисником від цукрового діабету.

Спосіб №2: їжте гречану крупу

Це один з найбільш корисних способів знизити рівень цукру в крові в домашніх умовах. Гречана крупа є в кожному будинку, тому вас не утруднить зварити її і їсти в будь-який зручний час.

Спосіб №3: більше прогулянок на свіжому повітрі

Не повірите, але свіже повітря йде на користь вашої крові. Однак важливо саме ходити, а не лежати в гамаку або сидіти на лавці. Американські вчені з’ясували, щоденні прогулянки здатні знизити ризик летального результату від діабету більш ніж на третину. У чому ж причина? Ходьба дозволяє клітинам стати більш сприйнятливими до інсуліну, а це призводить до управління рівнем цукру в крові. Корисно здійснювати прогулянки протягом двох кілометрів на день.

Спосіб №4: їжте горіхи

Відомо, що горіхи вкрай корисні для організму, в тому числі і тому, що вони дозволяють знизити рівень цукру в крові. Вони є джерелом мононенасичених жирів, що не призведе до збільшення рівня цукру. Експерти кажуть, що жир в горіхах робить клітини більш чутливими до інсуліну, а це допомагає контролювати рівень цукру в крові.

Найбільш корисними в даному плані вважаються волоські горіхи. Точніше, перегородки в його шкаралупі, які використовуються в профілактиці цукрового діабету.

Спосіб №5: їжте цільнозернові продукти

Зерна вкрай корисні, щоб знизити рівень цукру в крові в домашніх умовах. Можна їсти вівсяні висівки, жито, ячмінь, багаті клітковиною і містять бета-глюкан. Такі речовин здатні збільшити час, необхідний для шлунка, що дозволяє переварити їжу і допомогти запобігти збільшенню цукру в крові.

Спосіб №6: якісний сон

Кожна людина повинна спати вночі, щоб відчувати себе чудово, мати запас сил і енергії на весь день. Але не тільки тому. Восьмигодинний сон дозволяє знизити рівень стресу, а це знижує рівень цукру в крові і знижує кров’яний тиск.

Спосіб №7: використовуйте корицю

Кориця — вкрай корисний інгредієнт, який здатний знизити рівень цукру в крові. З’їдаючи її натщесерце, можна домогтися істотного успіху. Також відомо, що ця спеція стимулює секрецію інсуліну в підшлунковій залозі. Корицю можна додавати в каву, йогурти, сир, каші і навіть чай.

Спосіб №8: їжте чорницю

Додавши в раціон чорницю, Ви відчуєте на собі всю пишність її користі. Ця ягода є найкориснішою серед всіх ягід і фруктів. Справа в тому, що біологічно активні сполуки в чорниці збільшують чутливість до інсуліну, тим самим запобігаючи розвитку цукрового діабету.

Спосіб №9: додайте в раціон молочні продукти

Молочні продукти теж дуже корисні в плані зниження рівня цукру в крові. Для помітного позитивного ефекту слід пити як мінімум 500 мл молочних продуктів невисокої жирності. Причина користі в лактозі, білку і жирах, які містяться в молочних продуктах.