Звіт, заснований на опитуванні понад 500 жінок, розвінчує популярний міф про раптову природу серцевих нападів.

Серцевий напад може статися раптово. Подумайте про біль у грудях, який поширюється на руки та шию. Хоча це зображення захоплює уяву, симптоми серцевого нападу часто проявляються набагато поступово.

Опитування показало, що 95 відсотків жінок заявили, що за місяць або близько того до інфаркту помітили, що щось не так. Двома найбільш поширеними ранніми попереджувальними ознаками були втома та порушення сну. Деякі жінки, наприклад, говорили, що вони так втомилися, що не могли заправити ліжко, не відпочивши, пише Express.

Біль у грудях — поширена рання ознака проблем із серцем у чоловіків — у цих жінок була нижча за списком. Ті, хто це був, зазвичай описували це як тиск, біль чи тиск у грудях, а не як біль.

Навіть коли їхні серцеві напади були в самому розпалі, лише близько однієї третини жінок у цьому дослідженні відчували “класичний” симптом болю в грудях. Натомість у список увійшли задишка, слабкість і стомлюваність, липкий піт, запаморочення та нудота.

Одне з важливих повідомлень полягає в тому, що деякі жінки можуть отримати раннє попередження про серцевий напад, що насувається, у вигляді надмірної втоми, порушень сну або задишки.

Звертання уваги на ці симптоми та своєчасна діагностика та лікування можуть запобігти повномасштабному серцевому нападу.

Деякі чоловіки також мають ранні попереджувальні сигнали, причому біль у грудях є найпоширенішим.