Медики з Німеччини заявили, що 70% всіх видів інсульту можна запобігти. На думку фахівців, для цього достатньо змінити спосіб життя.

Щоб значно знизити ризик гострого порушення кровопостачання головного мозку, за словами німецьких лікарів, необхідно займатися фізичними вправами, робити упор на здорову дієту, відмовитися від куріння і регулярно контролювати індивідуальні фактори ризику. До них відносяться миготлива аритмія, високі рівні ліпідів і цукру в крові, підвищений кров’яний тиск.

«Фізична активність не тільки робить судини більш здоровими, але і знижує на інші фактори ризику інсульту, такі як гіпертонія, цукровий діабет, депресія і ожиріння. Йдеться про 70% зниження ймовірності небезпечного для життя стану”, – зазначають медики.

Читайте також:  Вчені розповіли, як продовжити життя за допомогою музики і йоги

За словами експерта Міріам Машкоорі, мова йде не про спортивні досягнення, а про помірні рухи, на що вказує Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). Зокрема, рекомендується займатися спортом протягом 150 хвилин на тиждень, хоча краще робити це щодня, ніж раз на тиждень з упором на силову програму. Наприклад, хорошою профілактикою інсульту є ходьба протягом 30 хвилин п’ять днів на тиждень або здійснення прогулянки в швидкому темпі, що повинно початися в молодому віці.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News