В інтерв’ю генетика-метаболіста Світлани Перес пролунало попередження про небезпеку вживання броколі при проблемах із густою кров’ю.

Фахівець розповіла, що люди з густою кров’ю можуть страждати через погане засвоєння поживних речовин. Крім того, вони ризикують через те, що їхні органи не одержують повною мірою кисень – це, зокрема, робить їх схильними до розвитку інфарктів, інсультів.

«Людям із густою кров’ю потрібно стежити за способом життя та харчуванням», – сказала генетик Світлана Перес.

Експерт зауважила, що таким пацієнтам слід особливо ретельно вибирати продукти навіть із числа корисних. Зокрема, для них можуть виявитися небезпечними броколі, різна зелень. Перес зазначила, що їхнє вживання збільшує ризик згущення крові.

«У броколі та зелені міститься велика кількість вітаміну К1, що згущує кров», – поінформувала лікарка.

Вітамін К1 або філлохінон є основним дієтичним джерелом вітаміну К, відомого своєю здатністю згущувати кров.

«Філлохінон міститься в продуктах тваринного походження, печінки деяких тварин, курячому м’ясі. Але є він і в листовій зелені – петрушці, шпинаті, салаті, а також броколі», – уточнила експерт.

Також Перес порадила при порушенні згортання крові обережно вживати продукти з вітаміном К2 – він також може впливати на згущення крові. У тому числі яєчні жовтки, сир, вершкове масло, і навіть ферментовані продукти із сої.