Вправи корисні для вашого здоров’я в будь-якому віці, і ви можете пожинати плоди, незалежно від того, наскільки пізно ви почнете.

Але останні дослідження показали ще одну перевагу фізичної активності протягом усього життя. Люди, які були більш фізично активними у підлітковому віці та у дорослому віці, мали нижчі витрати на охорону здоров’я.

Ці результати особливо актуальні для людей, які живуть у країнах без загальної охорони здоров’я, таких як США.

“Однак наші результати побічно застосовуються до країн з універсальним медичним обслуговуванням, таким як Великобританія, оскільки більш здорове населення може призвести до зниження витрат для системи охорони здоров’я в цілому”.

Для нашого дослідження ми використовували дані дослідження дієти та здоров’я Національного інституту раку, в якому взяли участь понад півмільйона дорослих. У рамках цього дослідження в 1996 році дорослих людей у віці від 50 до 71 року запитали, наскільки вони були фізично активні в цей час у своєму житті. Їх також попросили оцінити, скільки вправ вони виконували в пізньому підлітковому і ранньому і середньому дорослому віці.

Було виявлено, що дорослі, які підтримували або збільшували свою фізичну активність з підліткового віку протягом усього дорослого життя, мали нижчі середні щорічні витрати на охорону здоров’я, ніж дорослі, які постійно неактивні протягом довгого часу – від 824 доларів США (567 фунтів стерлінгів) до 1874 доларів США (1356 фунтів стерлінгів) на рік. Це приблизно на 10-22% нижче, ніж у тих, хто був менш активний або неактивний.

Навпаки, дорослі, які були активними в більш ранньому віці, але менш активні в середньому віці (зниження рівня активності), не отримали вигоди від зниження витрат на охорону здоров’я після 65 років, незважаючи на те, що вони були активними в більш ранньому віці.