Дослідження, що тривало 10 років, дозволило встановити зв’язки між зловживанням алкогольними напоями і низькою якістю сну. Алкоголь відомий своєю здатністю негативно впливати на багато аспектів життя і психічного здоров’я людини.

Хоча алкоголь руйнівний, деякі люди використовують його для того, щоб швидше заснути. І ось тепер дослідники з Фінляндії завершили спостереження, які тривали понад три десятки років.

Вони показали, що легке та важке зловживання алкоголем порушують якість сну людини, через що вона стає більш уразливою перед фізіологічними та психологічними розладами. Це дослідження вивчало роль спиртних напоїв у справі зниження якості сну та розвитку безсоння.

Читайте також:  3 причини, чому чоловіки частіше стикаються із хворобами серця

Важливо, що у дослідженні взяли участь майже 14 000 однояйцевих близнюків, які народилися період із 1945 по 1957 роки. За ними спостерігали протягом тривалого часу. Перший огляд проводився ще у 1975 році, а потім у 1981, 1990 та 2011. Учасники цього експерименту оцінювали якість сну за певною шкалою.

Для вивчення зв’язку між сном і алкоголем визначалося щомісячне вживання спиртних напоїв, коли добровольців поділяли на тих, що сильно п’ють, помірно п’ють, легко вживають і тверезників. Сильно п’ють вживали більше 7 порцій алкоголю на тиждень для жінок і більше 14 для чоловіків.

Результати дослідження однозначно показали, що підвищений рівень алкоголю пов’язаний із зниженням сну. Помірне та важке зловживання алкоголем передувало проблемам зі сном у довгостроковій перспективі. Отже, алкоголь зовсім не є снодійним засобом, а швидше має протилежний вплив.

Читайте також:  Чи можна заразитися лупою