Любителі гострої їжі можуть бути схильні до більшого ризику деменції, ніж ті, хто віддає перевагу більш м’якій їжі. Виявилося, що простий перець чилі може негативно впливати на мозок. Хоча цей неоднозначний продукт здатний користуватися деякими органами і системами людини, його вживання пов’язують і зі зниженням пам’яті.

Дослідження Університету Південної Австралії, опубліковане в журналі Nutrients, показало швидше зниження когнітивних функцій та пам’яті у тих людей, які їли понад 50 г перцю чилі на день. Ризик погіршення здоров’я мозку підвищувався майже вдвічі.

В експерименті, який тривав 15 років, брали участь 4582 китайці віком від 55 років. Вони їли чили як у свіжому вигляді, так і у формі спеції. Протягом періоду дослідження учасники проходили опитування, спрямовані на виявлення когнітивних порушень. Крім того, вони самі оцінювали, як змінилася їхня пам’ять з урахуванням споживання чилі.

“У наших попередніх дослідженнях було виявлено, що споживання чилі корисне для маси тіла та артеріального тиску. Однак у цьому дослідженні ми виявили несприятливий вплив на когнітивні функції людей похилого віку”, – сказав один з авторів дослідження, доктор Зумін Ши.

Крім того, в рамках роботи з’ясувалося, що зниження пам’яті та збільшення ризику деменції було ще більшим у худих людей. Вчені вважають, що людина з надмірною вагою менш чутлива до споживання перцю чилі, звідси і менший вплив на пам’ять.