Лікар-дієтолог Аріна Смолова розповіла, що помірне споживання шампанських вин рожевих і червоних сортів здатне уповільнити процес старіння, оскільки в цих напоях містяться антиоксиданти, «оновлюють» організм.

Вся справа в речовинах, які містяться у виноградних кісточках.

– Червоний виноград і речовини, що містяться саме в кісточках червоного винограду, давно вивчені і широко використовуються в медицині саме як засоби, що володіють антиоксидантними властивостями, – зазначила експертка.

За її словами, ігристий напій покращує стан шкіри і навіть скорочує кількість «поганого» холестерину. Крім того, він надає позитивний ефект на роботу мозку і серця,

Смолова підкреслила, що необхідно знати міру і випивати не більше одного келиха на добу.

Читайте також:  6 продуктів, які врятують вас від раку

Відзначимо, що деяким людям алкоголь протипоказаний в будь-яких кількостях.

Що стосується властивостей виноградних кісточок, то вони можуть стримати розвиток раку, повідомляють вчені. Зокрема, в них присутній токоферол, який ефективний в захисті від раку молочної залози, шкіри, а також простати.

Раніше наркологи розповіли, як виявити у людини схильність до алкоголізму. Є три питання, які вони задають пацієнту, який прийшов на прийом. Питання звучать так: “чи просили вас близькі кинути пити?”, “Чи було вам коли-небудь соромно за те, що ви вчинили в стані сп’яніння?”, “Чи було у вас бажання похмелитися з ранку?”. Якщо на всі три питання ви відповіли “так”, то з високою ймовірністю у вас є проблеми з алкоголем.

Читайте також:  Терапевт розповіла про першу ознаку артриту, яка з'являється вранці