Вчені констатують наявність зворотної залежності між тривалістю сну і рівнем цукру в крові людини.

“Нестача сну або безсоння можуть сильно вплинути на здоров’я – наприклад, при цьому підвищується ризик розвитку діабету 2 типу», – пише журнал Diabetes Metabolism Research and Reviews.

Він опублікував дослідницькі дані, що пояснюють, як можуть бути пов’язані схильність захворювання на діабет 2 типу і тривалість сну.

  • Люди молодше 40 років особливо сильно ризикують стати діабетиками, якщо їх сон недостатній – страждають безсонням в категорії «40 років і молодше» мають на 31 відсоток більше шансів захворіти діабетом, ніж сплячі нормально.
  • Люди віком 41 рік-65 років з безсонням мають на 24 відсотки більш високий ризик отримати діабет, ніж їх ровесники без такої проблеми.
  • Для людей, які страждають безсонням чотири роки, ризик діабету підвищується на 14 відсотків, для страждають не менше восьми років – вже на 50 відсотків.
Читайте також:  3 причини, чому чоловіки частіше стикаються із хворобами серця

У висновках, представлених вченими, говориться, що “недостатня тривалість глибокого сну змінює те, як організм переробляє глюкозу, і хронічна нестача сну є істотним фактором ризику збільшення ваги, розвитку інсулінорезистентності і діабету 2 типу”.

Також дослідники запропонували оцінити результати експериментів, учасники яких піддавалися обмеженню сну. Ці дані свідчать, що недостатня тривалість сну негативно впливає на метаболізм глюкози, включаючи зниження толерантності до глюкози та чутливості до інсуліну. Ще один наслідок недосипання-розвиток нейроендокринних порушень: падіння рівня гормону лептину і підвищення рівня гормону греліну, наслідком чого стають підвищений голод і апетит, переїдання, збільшення ваги.

“Навіть часткове недосипання протягом однієї ночі може підвищувати рівень цукру в крові і збільшує ризик інсулінорезистентності”, – попереджають наукові фахівці.

Читайте також:  При анемії та падінні рівня гемоглобіну потрібно перевіритись на рак

Найбільш сильно розвитку діабету 2 типу схильні люди, які зазвичай сплять менше п’яти годин на добу, уклали дослідники.