На масу тіла впливає безліч факторів, включаючи різноманітні захворювання, проблеми на роботі, переїзди. Причинами появи зайвих кілограмів у жінок можуть бути гормональні перебудови, вагітність. Фахівці британської компанії Forza Supplements визначили вік, коли особливо швидко збільшується вага: для дам небезпечним у цьому плані вважаються 35-40 років, а для чоловіків – 40-45 років.

Найменшою масою тіла може похвалитися більшість 25-річних людей. Як стало відомо від фахівців, в даний період люди витрачають багато енергії, мають відмінний метаболізм. З роками людина, незалежно від зовнішніх факторів, поступово набирає по 0,5-2 кг за 1-3 роки. Все залежить від способу життя, активності і щоденного раціону. З 40 до 65 років спостерігається основний набір «вікової» ваги, що пов’язано з уповільненням обміну речовин. У цей період особливо небезпечно об’їдатися, так як всі калорійні продукти відкладаються на талії і стегнах, і, щоб привести себе в порядок потрібно докласти чимало зусиль.

Читайте також:  Дослідження: цибуля і часник знижують ризик раку грудей

Як з’ясували британські експерти, вік особливо небезпечний для фігури визначається статевою приналежністю. Дослідження за участю 1000 осіб, у ході якого вивчався образ їх життя та харчова поведінка, показало, що жінки, більш уразливі до повноти в 35-40 років, а чоловіки – в 40-45 років.

Набір зайвих кілограмів у представниць прекрасної статі пов’язаний з вагітністю та пологами, гормональними перебудовами, регулярним приготуванням їжі для всієї родини і звичкою складати компанію чоловіку і дітям під час їжі. Після заміжжя багато жінок розслабляються і перестають стежити за фігурою.

Більшість чоловіків, які переступили 40-річний рубіж, повніють через стреси, пов’язані з роботою. В такому віці вони знаходяться на піку кар’єри, тому не знаходять часу для занять спортом. Неодружені чоловіки, на відміну від самотніх жінок, більше схильні до набору зайвих кілограмів, так як неправильно харчуються, віддаючи перевагу фастфуду. Дієтологи рекомендують з віком стежити за кількістю споживаних калорій і залишатися активними.

Читайте також:  Чому макарони і картоплю дієтологи радять їсти холодними?

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News