Вчені скептично ставляться до розповідей людей, які пережили клінічну смерть, про «те світло». Справа в тому, що підтвердити їх слова неможливо, зате відомо, що галюцинації перед смертю – нормальне і зрозуміле явище.

Минулої зими у американки Фінікс Хайнс стався серцевий напад. Її серце перестало битися. Чоловік намагався провести реанімацію до приїзду медиків, але його спроби, як і подальші маніпуляції лікарів швидкої допомоги, результату не принесли. Запустити серце Фінікс вдалося тільки через 27 хвилин після нападу в клініці, пише The Mirror.

Як тільки Фінікс прийшла в себе, вона попросила ручку і папір, так як в той момент перебувала на штучній вентиляції легенів і не могла говорити. На папері вона написала тільки фразу, яку можна перекласти як «це все правда». Пізніше жінка розповіла, що бачила чорні ворота, крізь які лилося тепле світло, і фігуру, схожу на Ісуса.

Лікарі досить скептично ставляться до розповідей «тих, хто повернувся». Фахівці схильні розцінювати їх як галюцинації, що виникають через нестачу кисню, різкого падіння рівня глюкози та інших факторів, пов’язаних з припиненням кровообігу. До речі, навколосмертні переживання можуть виникати і без зупинки серця. Дослідження показали, що з ним можуть стикатися люди, які опинилися в дуже небезпечних ситуаціях, а також подібні бачення бувають при важкій депресії.