Було показано, що антиоксидант астаксантин активує ген довголіття, загальний багатьом довгожителів.

Генетичний склад багато в чому визначає тривалість життя, але є докази того, що вибір здорового способу життя може допомогти людям створювати генетичні зміни для збільшення тривалості життя, пише Express.

Недавні дослідження, що оцінюють нейропротекторні властивості астаксантину при старінні мозку, показують, що три види морепродуктів можуть містити більшу кількість антиоксиданту. У деяких дослідженнях молекула значно збільшила тривалість життя хробаків.

Довжина теломер позитивно пов’язана із споживанням бобових, горіхів, водоростей, фруктів та 100-відсоткових фруктових соків, молочних продуктів та кави. Однак це обернено пов’язане зі споживанням алкоголю, червоного м’яса та оброблених страв. Деякі харчові продукти припускають, що гени довголіття можуть бути сконструйовані самостійно за рахунок споживання продуктів, які містять антиоксидант астаксантин.

Астаксантин – антиоксидантний каротиноїд, що виробляється морськими тваринами, який привернув увагу до боротьби зі старінням.

Поточні дослідження показують, що астаксантин може збільшити тривалість життя тварин завдяки своїм антиоксидантним властивостям.

Тривалість життя круглих черв’яків, яких годували астаксантином, збільшилася приблизно на 20 відсотків. У пізніших оглядах наголошується на здатності астаксантину регулювати аутофагію — процес, що захищає клітини від стресових станів.

Астаксантин “активує” ген FOXO3 – варіант, пов’язаний з довголіттям. Найбільш потужним природним джерелом астаксантину є особлива форма мікроводоростей, яка містить набагато більше, ніж будь-яка риба. Але криль, креветки та раки також є відмінними джерелами морського антиоксиданту.