Розповідаємо, чому в м’ясоїдстві потрібно знати міру, що це за захід і як готувати м’ясо, щоб дозволяти собі їсти трохи більше.

Переконані м’ясоїди продовжують думати в силу харчових звичок, що без м’яса обід не обід і вечеря не вечеря. Переконувати в цьому ми не будемо, але попередимо: їсти багато м’яса шкідливо.

Багато — це скільки?

Найважливіше питання. Хтось вважає, що під час дачного сезону можна щодня влаштовувати барбекю-вечірки без шкоди для здоров’я, а хтось упевнений, що їсти відварну курячу грудку два рази в день — це перебір.

— В українському ДСТУ написано, що потрібно їсти менше грама білка на кілограм ваги. Але при всіх особливостях зазвичай кажуть: «ну добре, їжте до двох грамів білка». Понад 500-1 000 грамів м’яса на день їсти точно не варто.

Постійно відвідувати м’ясні ресторани і їсти стейк раз в день — це багато. Тут справа навіть не в білку, а в тому, що організм дуже важко засвоює смажене м’ясо. Якщо зварити півкілограма курки, курятини або індички, ще можна посперечатися, багато це чи мало. В смаженому стейку залишається не м’ясо, а канцерогени і трансжири.

Будь-яке м’ясо містить багато жирів. Ці жири при нагріванні — коли температура вище 100 градусів — деградують і перетворюються на шкідливі речовини. Я рекомендую вживати м’ясо, приготоване щадним чином. Це відварне м’ясо, приготоване на пару, в мультиварці, запечене у фользі. Смажене м’ясо потрібно виключити, особливо в маслі. Шашлик — це вже не так погано, але він все одно жирний. Так що краще утримуватися.

Якщо вже дуже хочеться з’їсти багато м’яса, краще приготувати його з овочами. Теорію роздільного харчування я не підтримую, тому гарнір до м’яса все-таки раджу додавати в ідеалі овочевий.

Так чому треба їсти менше м’яса

м'ясо

Тепер про головне. Що повинно змусити людей обмежувати себе у м’ясі? Важкість у шлунку лише одна з причин.

— Одна з підстав, чому протипоказано їсти багато м’яса — це пурини (речовини, які містяться у всіх клітинах тіла людини і практично у всіх харчових продуктах. — прим. ред.). Вони важко засвоюються, перетворюються на сечову кислоту і погано впливають на нирки. На них йде велике навантаження, якщо людина переїла м’яса. М’ясо взагалі важко засвоюється, і організм витрачає багато сил на цей процес.

М’ясо — один з найбільш кислих продуктів, він піднімає рівень кислотного середовища в організмі, а значить, створює несприятливу мікрофлору. Якщо людина відчуває, що м’ясо для нього важкий продукт, варто довіряти своїм відчуттям і зводити його вживання до мінімуму. Або готувати його одним з щадних способів, щоб полегшити процес травлення.

Коли краще всього їсти м’ясо

З кількістю м’яса визначилися. І з’ясували, чому потрібно поставити м’ясоїдство як харчову звичку на контроль. Але ось питання: чи їсти м’ясо на вечерю або обмежитися обідом? Якщо ввечері ви зголодніли, а насититися для вас — це як і раніше з’їсти м’ясне блюдо?

— М’ясо перетравлюється 5-7 годин в залежності від способу його приготування. Раціональніше всього їсти м’ясо вдень, а ввечері з’їсти рибу, якщо дуже голодні. В крайньому випадку нехай це буде курка. Потрібні і розвантажувальні дні — коли м’ясо можна замінити на інші білкові продукти.

Скільки м’яса повинен їсти спортсмен

їжа

Ну і, зрозуміло, потрібно співвіднести кількість м’яса в раціоні з тими навантаженнями, які ви вибрали для себе, щоб підтримувати форму.

— Якщо ви займаєтеся спортом і є серйозні навантаження на організм, я не рекомендую виключати м’ясо з раціону. Але тут треба розібратися, скільки його їсти, коли і яке. Цілком хороший варіант: їсти 120 грамів на обід і 80 грамів на вечерю, але, звичайно, з урахуванням калорійності решти меню на день.

Своїм спортсменам я рекомендую їсти відварне м’ясо. В активний період змагань вранці вони їдять варену курку, макарони з сиром, більше вуглеводів. А після закінчення змагань вже можуть переключитися на червоне м’ясо — спортсмени його їдять в період відновлення, не більше рази в день. Перевагу віддаємо яловичині і телятині. Ніхто не переїдає — всі прекрасно знають, скільки і чого можна з’їсти. Переїдання, тим більше м’яса, це те, що не дозволить тренуватися і погано позначиться на здоров’ї. Цього допускати ніяк не можна.

Джерело: The challenger