Медики радять регулярно оглядати свою ротову порожнину.

Звичка перевіряти стан рота дуже корисна – вона допомагає своєчасно помічати ознаки різних медичних проблем, включаючи рак. Симптоматично, що останнім часом рак ротової порожнини перетворився на онкологічне захворювання, випадки якого стабільно зростають. Цьому значною мірою сприяє те, що традиційні причини, такі як куріння та надмірне вживання алкоголю, швидко витісняються новими факторами ризику – зокрема вірусом папіломи людини (ВПЛ). Тривожним попередженням поділилася лікарка загальної практики Рейчел Уорд в інтерв’ю виданню The Sun.

За словами медика, при огляді рота потрібно звертати особливу увагу на появу білих плям на язиці, які не проходять при спробах впливати на них фізично. Ці плями, відомі як лейкоплакію, можуть бути ознакою раку ротової порожнини, завила лікар.

«Білі плями на язиці – це не завжди рак, часто вони якраз доброякісні. Але такі плями можуть бути передраковими, тому їх потрібно показати стоматологу або терапевту», – сказала доктор Уорд.

Фахівець додала, що приблизно кожен третій випадок раку ротової порожнини пов’язаний із появою вогнища на язиці, а кожен четвертий – вогнища на мигдаликах. Крім того, злоякісне утворення може виникати на губах, яснах, внутрішній частині щік, на піднебінні.

Також медик перерахувала інші ознаки раку ротової порожнини, про які вам потрібно знати.

  • Виразка в роті, яка не гоїться протягом трьох тижнів.
  • Червоні плями у роті.
  • Незвичайні шишки чи припухлості у роті, чи області шиї, голови.
  • Виникла і стала стійкою хрипоту в голосі.