Вже давно не секрет, що культура харчування кожної людини впливає на його здоров’я і самопочуття. І навіть невеликі зміни дієти в кращу сторону здатні не тільки підтримати здоров’я, але і продовжити життя. Дослідження показало, що включення в раціон бобових, цільного зерна, горіхів і виключення ряду продуктів може додати від 3,4 до 13 років життя.

Наукова робота, опублікована в PLOS Medicine, показала, що чим раніше відбудуться зміни в харчуванні, тим ефективніше збільшиться тривалість життя. При цьому не тільки вік, але і стать має значення.

Згідно з Mind Body Green, при переході на дієту, яку можна назвати антивікової, очікувана тривалість життя збільшиться наступним чином:

  • у 20 років: на 10,7 років для жінок, 13 років для чоловіків;
  • у 60 років: на 8 років для жінок, 8,8 років для чоловіків;
  • у віці 80 років: на 3,4 роки для жінок і чоловіків.
Читайте також:  Як виглядати молодше: часта жіноча звичка, яка старить шкіру

Антивікова дієта

Щоб оптимізувати раціон для довголіття, потрібно їсти більше бобових (сочевиця, квасоля, нут), горіхів і цільнозернових продуктів. Бобові багаті білком і клітковиною, цільні зерна (жито, Лобода і гречка) багаті поживними речовинами, горіхи містять білки, магній і корисні жири. Бразильські горіхи, наприклад, особливо цінуються через селен, а волоські відмінно підходять для поліпшення здоров’я серця, мозку і кишечника.

Продовжити життя можна не тільки за рахунок включення корисних продуктів, але і виключення шкідливих. В першу чергу необхідно їсти менше червоного м’яса. Оскільки людство довгий час вживало цей вид м’яса, травна система людей добре підготовлена до того, щоб впоратися з ним. Однак зараз воно вже не те, що було раніше.

Читайте також:  101-річний чоловік розкрив звичку, яка допомогла йому дожити до такого віку

Слід виключити оброблені харчові продукти. Вони часто містять велику кількість цукру, насичених жирів і солі, але не включають харчових волокон і вітамінів і часто являють собою просто порожні калорії.