Дослідники порадили літнім людям захоплюватися відеоіграми і грати на фортепіано, щоб стимулювати зони мозку.

До цікавих висновків прийшла група вчених з Монреальського університету в ході своєї дослідницької роботи впливу на роботу мозку і пам’ять старих відеоігор.

У дослідженні брали участь люди у віці від 55 до 75 років. Вчені поділили всіх добровольців на три групи. Одна грала в Super Mario 64, друга – на фортепіано, а третя вела звичний спосіб життя.

Учені протягом шести місяців вимірювали кількість сірої речовини в кількох областях мозку: в гіпокампі, який відповідає за пам’ять, дорсолатеральній префронтальній корі – за прийняття рішень та планування і мозочку – за координацію і рівновагу.

Читайте також:  Зловживання сіллю підвищує рівень гормону стресу в організмі

З’ясувалося, що у тих пенсіонерів, хто грав у відеогру, значно збільшилася кількість сірої речовини в гіпокампі, в наслідок чого відчутно покращилася пам’ять. Ті люди, хто грали на фортепіано, стали краще планувати і приймати рішення, а ось у тих, хто нічого не робив, спостерігалося скорочення кількість сірої речовини в усіх досліджуваних ділянках мозку.

– 3D-відеоігри задіють гіпокамп для створення когнітивної карти – уявлення про віртуальне середовище, – пояснили автори дослідження.

Вчені розраховують, що отримані ними результати в майбутньому будуть використані, щоб допомогти людству в боротьбі з хворобою Альцгеймера. Так як раніше вже було доведено зв’язок між обсягом гіпокампу та ризиком розвитку цієї недуги.

Читайте також:  Що їла Єлизавета ІІ, щоб дожити до 96 років

Джерело: 7mednews