У лікуванні нежиті краплями і спреями головне – вчасно зупинитися. Безконтрольне застосування цих препаратів може призвести до хронічного захворювання .

Що це таке ?

Медикаментозний риніт – це захворювання, що розвивається внаслідок регулярного застосування назальних судинозвужувальних препаратів протягом тривалого часу. На жаль , такі засоби часто використовуються в дозах , які значно перевищують прописану в інструкції норму. При найменших проявах нездужання люди йдуть в аптеку і купляють назальні краплі та спреї . У виду доступності цих лікарських засобів ( які є безрецептурними ) і простоти їх використання , ці препарати є досить популярними серед населення.

На жаль , далеко не всім відомий механізм дії назальних судинозвужувальних препаратів , і тому безконтрольне їх застосування може плачевно позначитися на нашому самопочутті.

Чому розвивається риніт ?

Краплі та спреї від нежиті досить швидко і ефективно звужують судини носа , тим самим знімають набряк слизової оболонки , від якого страждає пацієнт. Відчувши такий хороший і швидкий ефект від препарату , пацієнтам вже складно відмовитися від спокуси використовувати ці препарати при кожному випадку. У той же час в інструкціях до назальним судинозвужувальних препаратів чітко написано про те , скільки разів на добу необхідно його застосовувати і як довго може тривати дана терапія . Як правило , такі лікарські засоби не рекомендується застосовувати довше 4-5 днів , в іншому випадку розвивається звикання .

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

Вся справа в тому , розширення і звуження кровоносних судин (у тому числі і в носі ) регулюється гормоном норадреналіном . У разі тривалого застосування назальних судинозвужувальних засобів адренорецептори починають втрачати чутливість до гормону . Тобто норадреналін вже не буде надавати колишнього впливу на судини , і таким чином , розвивається закладеність носа.

Тривала дія крапель і спреїв призводить до поступового відмирання слизової оболонки . Відмова від ліків автоматично призводить до закладеності носа , так як слизова оболонка не отримує звичних для неї засобів .

Головне – помітити проблему!

На жаль , багато пацієнтів не усвідомлюють своєї проблеми або не хочуть зізнатися собі в тому , що у них залежність. Візит до лора , зазвичай , відкладається на невизначений період , і вже в запущеній стадії людина починає розуміти , що з хронічним закладенням носа йому слід звернутися до лікаря. Багато пацієнтів запускають хворобу настільки , що доходять до дозування , яка в десятки разів перевищує зазначену в інструкції. Хвороба може розвинутися до таких форм , що хворому потрібно 1 флакон на добу для підтримки вільного дихання . Тому в лікуванні медикаментозного риніту найголовніше – це вчасно схаменутися і усвідомити свою залежність . Чим раніше ви це зробите , тим менше шкоди завдасте своєму організму і швидше зможете впоратися з недугою.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я
Лікування медикаментозного риніту

Лікування медикаментозного риніту в першу чергу передбачає поступову відмову від назальних судинозвужувальних препаратів. Деякі лікарі рекомендують своїм пацієнтам відмовитися від ці препаратів відразу , що викликає певні незручності хворому. Перші дні стає занадто важко , так як слизова оболонка носа сильно набухає , через що носове дихання стає практично неможливим. Однак через 5-10 днів ситуація поліпшується і хворому стає помітно легше. Потрібно відзначити , що в даному випадку багато залежить від характеру і волі пацієнта , охочого позбутися цієї недуги .

Достатньо ефективною в лікуванні медикаментозного риніту може виявитися народна медицина . Нерідко в якості альтернативи краплях і спреям лікарі пропонують своїм пацієнтам евкаліптові лазні , краплі прополісу , сік алое , оливкове і масло обліпихи , гвоздику , інгаляції відварами різних трав , а також систематичні промивання розчином морської солі.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

Якщо вищевказані методи лікування не приносять бажаного результату , то вдаються до хірургічної операції з видалення частини слизової оболонки носа , або проводять припікання лазером.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ІНФЕКЦІЙНИЙ ЧИ АЛЕРГІЧНИЙ НЕЖИТЬ

ЗАКЛАДЕНІСТЬ НОСА